Region

Finał WOŚP w Gliwicach: wystąpią Miuosh oraz Tulia [PROGRAM 27. FINAŁU WOŚP W GLIWICACH]

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w niedzielę 13 stycznia. Gliwicki finał upłynie pod znakiem śląskiego hip-hopu i muzyki folkowej. Na Rynku wystąpią Miuosh oraz Tulia. W 2019 roku zbieramy na zakup sprzętu do specjalistycznych szpitali dziecięcych.

 

 

Kto biegał na golasa krzycząc SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU? I kto strzela do dzików jak do tarczy? Zobaczcie nowe TOP 5 SILESIA FLESZ!

 

Impreza w Gliwicach rozpoczyna się o godzinie 12, ale wolontariusze będą zbierali datki na leczenie najmłodszych już od rana.

To 27 edycja ogólnopolskiej akcji charytatywnej, dzięki której do wielu szpitali w całym kraju trafia nowoczesny sprzęt medyczny. W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra dla placówek z oddziałami II i III stopnia referencyjności – czyli takich, na których są leczone dzieci ciężko chore.

Na Rynku między godz. 12.00 a 16.30 zaplanowano Festyn Rodzinny z mnóstwem atrakcji. Będą pokazy sportowe i taneczne, zabawy, konkursy oraz warsztaty harcerskie. O godz. 16.30 rozpoczną się licytacje gadżetów, z których dochód zostanie przekazany na WOŚP. Na scenie wystąpią dwa gliwickie zespoły: Eder i Zombie Strippers from Hell.

O godz. 19.00 za mikrofon złapie Miuosh, popularny raper, który cieszy się popularnością nie tylko wśród fanów hip-hopu. Ma na koncie współpracę ze znakomitą Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia i Jimkiem, czyli Radzimirem Dębskim. Współpracował także z Andrzejem Smolikiem i Natalią Grosiak z Mikromusic. Z pewnością rozgrzeje gliwicką publiczność przez Światełkiem do Nieba, czyli pokazem sztucznych ogni, który rozpocznie się o godz. 20.00.

Później scena będzie należeć do zespołu Tulia, zwycięzcy LV Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Przepis na sukces tych sympatycznych dziewczyn ze Szczecina to przeróbki znanych utworów na folkową nutę. W ich repertuarze jest między innymi „Nieznajomy” Dawida Podsiadły, „Enjoy the silence” Depeche Mode czy „Nothing else matters” Metallici.

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close