Francja wygrywa bardzo wyrównany mecz! Australijczycy zostawili całe serce na murawie!

Kolejny świetny mecz na tych Mistrzostwach. Zobaczyliśmy prawdziwą walkę zarówno u Francuzów jak i u Australijczyków. Francja wygrała minimalnie, wydaje się jednak, że najuczciwszym rozstrzygnięciem byłby remis. Francja-Australia 2:1.

Zdecydowany faworyt spotkania – Francja od samego początku ruszył z ofensywą na Australijską bramkę. Już w 2 minucie Mbappe otrzymał dokładne podanie po ziemi i oddał podkręcony strzał w kierunku prawego słupka. Spisał się jednak bramkarz Australijczyków – Ryan. Trzy minuty później kolejna francuska gwiazda – Pogba oddał piękny strzał z rzutu wolnego, ale w roli głównej znowu Ryan.

Ofensywną taktykę Trójkolorowych w 18 minucie przyćmił na chwilę Sainsbury, który oddał ładny strzał głową, na jego nieszczęście zablokowany przez Llorisa.

Kolejne minuty to okres przewagi Australijczyków, którzy sprawnie konstruowali ataki pozycyjne. Francja była głęboko schowana na własnej połowie. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Przewagę osiągała zarówno jedna jak i druga drużyna, nie wpłynęło to jednak na wynik pierwszej połowy spotkania.

Druga połowa zaczęła się właściwie dopiero w 56 minucie. Risdon podcina Griezmanna w polu karnym, sędzia korzysta z VARu i dyktuje jedenastkę dla Reprezentacji Francji, którą na gola zamienia sam poszkodowany!

Trójkolorowi poszli za ciosem, podanie Mbappe i ponownie Griezmann strzela na Australijską bramkę, jednak niecelnie.

W 61 minucie mieliśmy nagły zwrot akcji. Ręka Umtiti i rzut karny dla Australii! Jedinak pewnym strzałem pokonał Llorisa i mieliśmy 1:1.

Coraz pewniejsza gra Australijczyków po zdobyciu gola wymusiła kilka zmian w jedenastce Francuzów. Wszedł Giroud za Griezmanna i Fekir za Dembele.

Zmiany przyspieszyły tempo akcji Francuzów, nie udało im się jednak skonstruować groźnych akcji.

Aż do 80 minuty, kiedy to Giroud zagrał z pierwszej piłki do Pogby, ten oddał ładny strzał i piłka ocierając się o poprzeczkę wpadłą do Australijskiej bramki.

Sędzia doliczył aż 5 minut, nie wpłynęło to jednak na wynik spotkania. Francja minimalnie wygrała z Australia, dzięki czemu cieszy się z bycia liderem w grupie C.

Bramki:

58 minuta – Griezmann (rzut karny)

62 minuta – Jedinak (rzut karny)