KrajRegionZdrowie

GCR „Repty” prowadzi rehabilitację pacjentów, którzy przeszli COVID-19

Covid-19 może sprawić, że pacjenci, którzy przeszli zakażenie mogą stać się niepełnosprawnymi na miesiące, jeśli nie lata. Ośrodki rehabilitacji na terenie woj. śląskiego oferują bezpłatne turnusy rehabilitacyjne dla pacjentów. GCR „Repty” również zapewnia rehabilitację po COVID-19.

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

GCR „Repty” nawiązało współpracę ze szpitalami chorób płuc w Pilchowicach i w Orzeszu, gdzie leczeni pacjenci z COVID-19, mają pełną diagnostykę. Lekarze pulmonolodzy decydują, czy zmiany w płucach pozwalają na podjęcie rehabilitacji.

Skierowanie na rehabilitację może wydać także lekarz podstawowej opieki zdrowotnej, o ile uzna, że pacjent wymaga rehabilitacji. Mogą skorzystać z niej pacjenci z całej Polski.

Plan pocovidowej rehabilitacji w GCR „Repty” rozpisany jest na serię 10 wizyt. Pacjent ma zajęcia i zabiegi 2-3 godziny dziennie przez 2 tygodnie. Może skorzystać z L-4, ale może też umawiać się na zabiegi w godzinach popołudniowych.

Zajęcia odbywają się od 7.00 do 18.00 w Poradni Rehabilitacyjnej, w Dziennym Ośrodku Rehabilitacji i w ramach programów unijnych „Sercu na ratunek” oraz „Stawiam na zdrowie”. O tym, jakie zastosować leczenie, decyduje na pierwszej wizycie lekarz.

Źródło: GCR „Repty”

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Likwidacja górnictwa coraz bliżej. Związkowcy o krok od porozumienia z rządem ws. umowy społecznej

Skarb odkryty w dachu kamienicy! Sensacyjne odkrycie w Będzinie! [WIDEO]

Katowice: Będzie podwyżka cen śmieci. Jaka? Urzędnicy jeszcze nie wiedzą

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close