RegionWiadomość dnia

Gdzie rodzić na Śląsku? [OPINIE MATEK] Najlepsze szpitale [WIDEO]

Gdzie rodzić na Śląsku i w Zagłębiu? Są miasta, w których rodzi się bardzo dużo dzieci. Są też takie, w których nie rodzą się wcale. Dobra porodówka działa lepiej niż 500 plus.

Urodziła w Sosnowcu, choć mieszka w Dąbrowie Górniczej. Natalia Kot w swoim mieście rodzić nie chciała i nie mogła, bo porodówka na razie jest tam zamknięta. – Każdy ma swoją opinię… Sosnowiec to jest Sosnowiec, więc polecam – mówi Natalia Kot, mieszkanka Dąbrowy Górniczej.

Dziś każda z mam może wybrać, gdzie chce rodzić. Wiele z nich decyduje się na większe miasta i dobre ośrodki porodowe. Dużą popularnością cieszy się właśnie Sosnowiec. – W tej chwili mamy pełne obłożenie na wszystkich oddziałach i pracujemy na granicy wydolności – twierdzi Marek Kopyta, ordynator oddziału położniczego Szpitala Miejskiego w Sosnowcu.

Od początku roku w tym mieście urodziło się ponad 900 dzieci, ale tylko połowa z nich została tu zameldowana. Resztę zameldowano w Będzinie, Czeladzi, Dąbrowie Górniczej, czy Zawierciu.

Realizujemy w pełni kontakt, może z tego tytułu dostać większe pieniążki. Problem jest taki, że trzeba zabezpieczyć logistycznie i powoli odczuwamy tworzące się kolejki – twierdzi Artur Nowak, Prezes Szpitala Miejskiego w Sosnowcu.

Gdzie rodzić na Śląsku?

Takich miast jest więcej. W katowickim urzędzie stanu cywilnego od początku tego roku zarejestrowano prawie 4 i pół tysiąca dzieci, ale tylko 1/3 z nich tutaj zameldowano.

O czym to świadczy? Że lekarze mają świetny kontakt z pacjentami, te placówki cieszą się powodzeniem, ale mieszkańcy Katowic przegrywają z tymi, którzy są z ościennych miast i trzeba zabrać się do pracy – mówi Mirosław Kańtor, kierownik USC w Katowicach.

Bardzo dobre notowania wśród przyszłych mam ma także szpital z Rudy Śląskiej. Ale na 1700 urodzonych tu maluchów tylko 1000 to mieszkańcy tego miasta.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

5 thoughts on “Gdzie rodzić na Śląsku? [OPINIE MATEK] Najlepsze szpitale [WIDEO]”

  1. Ja nie polecam Szpitala w Sosnowcu już na samym początku trzeba wytrzymać z bardzo nieprzyjemną Panią na Izbie przyjęć która zachowuje się tak jakby ktoś ją tam siłą trzymał i to wina przyjmowanei osoby nie jest to tylko moje zdanie już od kilku osób słyszałam złe opinie na temat tej Pani i szpitala ja jestem z Sosnowca a wytrzymałam tam tylko dobę urodziłam w Katowicach w Szpitalu Kolejowym i naprawde polecam w Sosnowcu niby wszystko extra wyremontowane ale z personelem nie da się wytrzymać nawet na pytania nie chcą odpowiadać.

  2. Nie polecam szpitala w dg.
    Zero zainteresowania przed i po porodzie.
    Zero chęci pomocy np przy przebraniu dziecka 3 godziny po porodzie.
    Zero odpowiedzi na jakiekolwiek pytania, nawet czy szwy rozpuszczalne czy trzeba iść na ściągnięcie.
    Totalna znieczulica

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close