RegionWiadomość dnia

Gdzie zaparkować w centrum? Podpowiedzą to specjalne tablice! [FOTO]

W Piekarach Śląskich zostały zamontowane dwie elektroniczne tablice informujące o liczbie wolnych miejsc parkingowych. Tablice działają w ramach Systemu Dynamicznej Informacji Parkingowej działającej na terenie Piekar od kilku miesięcy. Tablice pokazują wolne miejsca w oparciu o informacje przekazane z czujników zamontowanych pod powierzchnią parkingów i stanowią uzupełnienie aplikacji na smarftony Parkanizer, w której można śledzić wolne miejsca parkingowe na żywo. Łącznie w centrum Piekar jest dostępnych 137 miejsc parkingowych, które wskazuje aplikacja.

 

Tablice informujące o wolnych miejscach to alternatywa dla tych mieszkańców, którzy nie posiadają smartfonów, a tym samym nie mają dostępu do informacji o tym, gdzie mogą bez problemu zostawić samochód. Tablice zostały zamontowane na rogu ul. Bytomskiej i ul. Wyszyńskiego oraz przy ul. Wigury i ul. Bytomskiej. Na obu tablicach osobno prezentowana jest informacja o liczbie wolnych miejsc dla niepełnosprawnych. Tablice są odporne na warunki atmosferyczne. Jednym słowem nie powinny zawieść zarówno przy siarczystych mrozach jak i przy upałach.

 

 

Twórcy aplikacji, jak i władze miasta dokładają starań, żeby Parkanizer jak najbardziej ułatwiał kierowcom życie. -Do tej pory przeprowadziliśmy szereg testów sprawdzających, czy aplikacja jest intuicyjna w użyciu. Właśnie wprowadzamy zmiany i usprawnienia – mówi Natalia Pięta z firmy BT Skyrise, która wprowadziła Parkanizera. -Planujemy także dłuższe badanie, żeby przekonać się, w jakim stopniu użycie aplikacji przekłada się na szybkość znalezienia miejsca do parkowania. Do badania poszukiwane są osoby pracujące w centrum Piekar, dojeżdżające autem do pracy codziennie rano, które we wrześniu nie wybierają się na urlop. Wymagane będzie wzięcie udziału w krótkim szkoleniu, a potem codzienny pomiar czasu dojazdu do pracy za pomocą prostej aplikacji. Udział w badaniu nie wymaga dużego zaangażowania, po prostu towarzyszy codziennej jeździe. Dla osób, które zgodzą się brać udział w testach, przewidziano wynagrodzenie. Aby się zapisać należy wypełnić formularz rekrutacyjny znajdujący się TUTAJ.

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close