RegionWiadomość dnia

Gliwice: 24 grudnia Urząd Miejski będzie zamknięty. Jak inne urzędy działają w Wigilię?

24 grudnia Urząd Miejski w Gliwicach i niektóre jednostki miejskie będą nieczynne. Jak zazwyczaj będą natomiast pracowały w okresie międzyświątecznym.

 

W wigilię Bożego Narodzenia Urząd Miejski w Gliwicach, w tym również Terenowy Punkt Paszportowy Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, będą zamknięte. Wyjątkiem będą kasy urzędu i stanowiska ds. rejestracji zgonów w Urzędzie Stanu Cywilnego (ul. Zwycięstwa 21), które będą czynne od godz. 8.00 do 13.00.

24 grudnia zamknięty będzie też Zarząd Dróg Miejskich i Miejski Zarząd Usług Komunalnych. Otwarta będzie natomiast Biblioteka Centralna MBP przy ul. Kościuszki. Książki tego dnia będzie można wypożyczać od godz. 8.00 do 14.00.

24 grudnia, podobnie jak 31 grudnia, otwarty będzie Dom Aktywnej Młodzieży przy ul. Barlickiego 3 (od godz. 6.00 do 14.00) oraz Inkubator Społecznej Przedsiębiorczości przy ul. Kościuszki 35 (od godz. 8.00 do 16.00). W sylwestra będzie też czynne biuro GCOP przy ul. Zwycięstwa 1 (od godz. 7.00 do 15.00). Pozostałe filie GCOP, 24 i 31 grudnia, będą nieczynne (Centrum Organizacji Kulturalnych, Centrum Wolontariatu, Strefa Aktywności Społecznej).

W okresie międzyświątecznym (27, 28 i 31 grudnia) Urząd Miejski będzie otwarty, podobnie jak ZDM i MZUK oraz Biblioteka Centralna MBP przy ul. Kościuszki. W sylwestra ze zbiorów biblioteki będzie można korzystać od godz. 8.00 do 15.00. Informacje dotyczące funkcjonowania w tych dniach pozostałych filii MBP można uzyskać pod nr tel. 32/238-25-10.

Jak wygląda funkcjonowanie innych urzędów w wigilię, 24 grudnia?

24 grudnia – w Wigilię Bożego Narodzenia Śląski Urząd Wojewódzki będzie nieczynny. W zamian klienci Urzędu mogli skorzystać z dodatkowego dnia pracy wyznaczonego na ubiegłą sobotę, 15 grudnia.

Zarządzenie w tej sprawie podpisał szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk. To oznacza, że 24 grudnia nieczynne będą jednostki administracji rządowej:
-centralnej (czyli ministerstw i urzędów centralnych),
-terenowej (w której skład wchodzą m.in. urzędy wojewódzkie, urzędy Krajowej Administracji Skarbowej, nadzór budowlany, inspekcje i urzędy statystyczne).

Przepisy zarządzenia nie mają zastosowania do administracji samorządowej (urzędów marszałkowskich, starostw powiatowych oraz urzędów miast i gmin), w których czas pracy regulują odrębne przepisy.

Urząd Marszałkowski w Katowicach 24 grudnia będzie czynny. Ale o wiele krócej niż zazwyczaj. Zarządzenie w sprawie skrócenia czasu pracy w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego w dniach 24 i 31 grudnia 2018

Zgodnie z zarządzeniem Marszałka Województwa Śląskiego urząd będzie czynny:
w poniedziałek 24 grudnia (Wigilia) do godz. 12.00.
w poniedziałek 31 grudnia (Sylwester) do godz. 13.00.

UM Katowice 24 grudnia jest nieczynny. W wigilię Urząd Stanu Cywilnego (rejestracja zgonów) pełni dyżur w godz. 8.00 – 12.00. Ponadto w dniu 31 grudnia 2018 r. kasy urzędu będą czynne do godziny 13.00.
W pozostałych dniach w okresie świąteczno-noworocznym urząd będzie czynny dla mieszkańców – jak w dni powszednie.
(WZ)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close