Region

Gliwice: 300 tysięcy złotych na gliwickie hospicjum. Będzie rozbudowa

Aby polepszyć warunki opieki nad chorymi gliwickie hospicjum wymaga rozbudowy. Dzięki wsparciu od miasta w kwocie 300 tysięcy złotych możliwe będzie rozpoczęcie pierwszego etapu realizacji inwestycji. Prace rozpoczną się jeszcze w sierpniu.

Wsparcie od miasta jest dla nas bardzo istotne. Dzięki modernizacji będziemy bowiem dysponowali większą liczbą łóżek dla chorych, a przeniesienie oddziału medycyny paliatywnej, tak by w całości był usytuowany na jednym poziomie, ułatwi codzienne życie pacjentów i pracę personelu hospicjum – mówi dr Artur Pakosz, dyrektor Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach.

Umowa między Miastem Gliwice a Stowarzyszeniem Przyjaciół Chorych „Hospicjum” została już podpisana. W ramach rozbudowy powstanie trzeci budynek, który połączy dwa już istniejące. Do dyspozycji chorych będą wygodne, klimatyzowane pokoje 1 i 2-osobowe, mieszczące łącznie 30 łóżek czyli o 6 więcej niż dotychczas. Pacjenci oddziału będą mogli również korzystać z sal rehabilitacji i terapii zajęciowej. W nowym budynku znajdzie się też poradnia lekarza rodzinnego, sala dydaktyczna dla studentów oraz szatnie i pokoje socjalne dla wolontariuszy.

Zobacz także: Remont DTŚ w Świętochłowicach! Przygotujcie się na utrudnienia

Remont DTŚ w Świętochłowicach! Przygotujcie się na UTRUDNIENIA [ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU]

Po rozbudowie hospicjum, na powierzchni łącznie około 1800 m2 znajdą się m.in. sale chorych, gabinety zabiegowe i lekarskie, pokój pielęgniarek, kaplica, kuchnia, magazyny, zaplecza socjalne oraz serwerownia. Cały obiekt będzie spełniał wymogi stawiane oddziałom opieki paliatywnej. Koszt inwestycji to ponad 9 mln zł.

Zależy nam na tym, by w tej placówce zarówno warunki opieki nad pacjentami, jak i warunki pracy personelu były jak najlepsze. Dlatego rozbudowa hospicjum jest konieczna. Koszty są jednak wysokie, dlatego każda pomoc jest ważna. Miasto od lat wspiera Hospicjum w jego działalności. Dzięki miejskim dotacjom zakupiono m.in. samochody czy specjalistyczny sprzęt, a także zmodernizowano oddział medycyny paliatywnej. Teraz miasto przekaże 300 tys. zł na rozbudowę placówki – mówi Krystian Tomala, zastępca prezydenta Gliwic.

Więcej informacji na stronie www.budujemyhospicjum.pl.

Źródło i foto: Gliwice.eu/mf

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close