Region

Gliwice: 500 zł dopłaty na dziecko w prywatnym żłobku. Rusza specjalny konkurs

500 zł na dziecko w prywatnym żłóbku? Na razie ze wsparcia miasta korzysta 7 z 11 działających w Gliwicach prywatnych żłobków. Ogłoszono właśnie kolejny konkurs, który pozwoli na dofinansowanie pobytu jednego dziecka w prywatnym żłobku kwotą do 500 zł.

 

-Na dofinansowanie działalności żłobków niepublicznych zamierzamy przeznaczyć tym razem ponad milion złotych, dokładnie 1 195 980 zł , do wykorzystania w okresie od września tego roku do końca sierpnia 2019 roku. Zależy nam na tym, aby miejsc w żłobkach było więcej, dlatego wspieramy osoby, które prowadzą działalność właśnie w tej sferze usług – podkreśla zastępca prezydenta Gliwic, Krystian Tomala. Prowadzący żłobki niepubliczne mają czas na złożenie swojej oferty do 4 czerwca.

Głównym celem dofinansowania żłobków niepublicznych jest obniżenie opłat pobieranych od rodziców. Dofinansowanie do 1 dziecka wynosi do 500 zł miesięcznie.

Od 2013 roku z miejskiego budżetu płynie na ten cel coraz szerszy strumień pieniędzy. W pierwszym roku akcji dofinansowywania prywatnych żłobków było to 36,9 tys. zł, w 2014 roku już 229 tys. zł, w 2015 roku – 426 tys. zł, w 2016 roku – około 700 tys. zł, w 2017 roku – około 800 tys. zł, a w 2018 roku zaplanowano w budżecie 936 100 zł. Kolejna pula środków do podziału jest znowu większa.

Dofinansowanie wpływa również na rozwój sieci placówek w Gliwicach. Obecnie w Gliwicach działa 11 żłobków niepublicznych, z czego 7 jest dotowanych z budżetu Miasta Gliwice. Lista dofinansowywanych żłobków wraz z wysokością dofinansowania dostępna jest w BIP w zakładce „Żłobki, kluby dziecięce, opiekunowie dzienni”.
(UM Gliwice)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close