RegionWiadomość dnia

Gliwice: Animalsi proszą o pomoc. „Nie mamy czym wozić zwierząt!” Ruszyła zbiórka na specjalne auto [WIDEO]

Zwykle to oni pomagają, ale tym razem sami potrzebują pomocy. Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Animals w Gliwicach ogłosiło w internecie zbiórkę na zakup samochodu interwencyjnego. Bez niego gliwicki inspektorat będzie musiał zawiesić swoją działalność.

 

 

Były prezydent traci mandat, bo ma pianino? I co jest w poradniku „Jak przeżyć na SOR?” Sprawdźcie w TOP 5 SILESIA FLESZ!


Do tej pory wolontariusze przewozili odebrane zwierzęta prywatnymi samochodami.

-W swoich samochodach przewoziłyśmy nawet sarny. Także samochód prywatny nasz po każdej interwencji wygląda po prostu – użyję tego słowa – masakrycznie. Są to odchody, zwierzęta są często chore, wymiotują – wiadomo, stresują się – mówi Anita Chromy, inspektor ds. Ochrony Zwierząt OTOZ Animals Gliwice.

Samochód do przewozu zwierząt dla OTOZ Animals musi mieć klatkę, żeby i zwierzęta, i kierowcy byli bezpieczni. Wolontariusze w działalność angażują nie tylko prywatne samochody ale i pieniądze. Często z własnej kieszeni opłacają leczenie zwierząt oraz kupują niezbędne produkty. Jak tłumaczą, nie chcą obciążać organizacji kosztami, bo najważniejsze jest dla nich leczenie zwierząt.

Do tej pory wolontariusze przewozili odebrane zwierzęta prywatnymi samochodami
Do tej pory wolontariusze przewozili odebrane zwierzęta prywatnymi samochodami

-Czasami jedna interwencja to jest 5, a nawet i 7 wyjazdów, więc samochód musi nam posłużyć przez kilka dobrych lat – mówi Jagoda Piecho, inspektor ds. Ochrony Zwierząt OTOZ Animals Gliwice.

Zbiórka trwa na stronie pomagam.pl, a zatytułowana jest ambulans. Pieniądze można też wpłacać na konto organizacji. Do tej pory udało się zebrać ponad 6 tysięcy złotych. Koszt nowego samochodu interwencyjnego to 30 tysięcy złotych, które OTOZ Animals w Gliwicach przeznaczy nie tylko na pojazd, ale również niezbędne wyposażenie.

autor: Monika Lipiec
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

2 thoughts on “Gliwice: Animalsi proszą o pomoc. „Nie mamy czym wozić zwierząt!” Ruszyła zbiórka na specjalne auto [WIDEO]”

  1. I tu miasto powinno się wykazać. Przecież przyszłość jest tu. Na pewno da się znaleźć potrzebne środki. Na zbiórkę wpłaciłam. Wpłacajcie też. Chociaż złotówkę. Bo to, że miasto powinno, to jedna sprawa. A jak będzie rzeczywiście, to chyba wszyscy wiemy.

    1. a może zrobić zbiórkę na pomagamy ? byłoby fajnie

      dogadajcie się z jakąś marka np dacią może za reklamę dostaniecie samochód w bezpłatne użyczenie dla NGO ? A może kupcie samochód poleasingowy jest dużo tańszy ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close