KrajRegionSportWiadomość dnia

Gliwice: Będą pływali po ciemku? Nocne Pływanie 2017 na Olimpijczyku już 11 listopada

11 listopada w krytej pływalni „Olimpijczyk” przy ulicy ul. Oriona 120, odbędzie się II edycja zawodów pływackich pod nazwą Gliwice NIGHT & LIGHTS SWIM 2017 – Puchar Sprintu.

 

Jest to pierwsza tego typu impreza pływacka na Śląsku, jedna z pierwszych w Polsce i niewielu w Europie rozgrywana przy alternatywnym oświetleniu obiektu. Rywalizacja sportowa na basenie będzie miała oprawę godną widowiska sportowego. Odpowiednio animowane światło i dźwięk w połączeniu z walką o medale pływaków na pewno wyzwolą niesamowite emocje sportowe.

Zawody rozegrane zostaną dla zawodników posiadających licencję z 4 kategorii wiekowych dzieci i młodzieży z klubów z terenu całego kraju, którzy będą rywalizować na długim basenie w wyścigach na 50m i 100m w stylach dowolnym, grzbietowym, klasycznym i motylkowym. – Planowana ilość uczestników to 450 zawodników z całej Polski – mówi Mirosław Witkowski, pomysłodawca zawodów z Klubu Pływackiego „SiKReT” Gliwice.

Rozgrzewka – godz. 9.00
Eliminacje – od godz. 10.00
Finały – od godz. 17.15

Uroczyste otwarcie zawodów planowane jest na godzinę 17.00. Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Zawody organizowane są przez Miasto Gliwice, MZUK Gliwice oraz Klub Pływacki „SiKReT” Gliwice.(UM Gliwice)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close