AlarmKrajRegionWiadomość dnia

Niesamowite odkrycie! Miał TO zakopane w ogródku działkowym! [WIDEO]

Ziemia kryje w sobie wciąż nieprawdopodobne rzeczy. Działkowiec w swoim ogródku miał tuż pod ziemią coś, co można znaleźć tylko …w muzeum w Dreźnie!

 

Niesamowite odkrycie w Szczecinie. Chociaż odkrycie połowiczne, bo o tym, że coś jest pod ziemią, właściciel ogródka działkowego wiedział od dawna. Odkopano tu właśnie podstawę pod niemieckie przeciwpancerne działo forteczne kalibru 75 mm. To sensacja, bo Niemcy do uzbrojenia wprowadzili konstrukcję pod koniec wojny, a więc nie jest ich zbyt wiele. Dość powiedzieć, że jedyna do tej pory tego typu podstawa znajduje się muzeum w Dreźnie.

W odkopaniu sensacyjnego znaleziska pomogli członkowie Szczecińskiej Grupy Eksploracji Podwodnej „Gryf” a także Stowarzyszenia Grupa Warowna Bastion. Podstawę działa fortecznego odkopywać trzeba było ręcznie, od razu była element po elemencie demontowana. Podstawa działa fortecznego będzie teraz poddana drobiazgowej konserwacji. Kiedy zostanie ponownie złożona – będzie z pewnością ozdobą kolekcji Muzeum Motoryzacji i Wojskowości w Tanowie. (WZ)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close