RegionSport

Gliwice: będzie można wspinać się na największej ściance w Polsce. Za darmo

W najbliższy weekend w Gliwicach będzie można zobaczyć efektowne pokazy i wspinać się za darmo na największej ściance wspinaczkowej w Polsce. W hali Gliwice startuje „Chwyciarnia”.

 

„Chwyciarnia” znajduje się w hali widowiskowo-sportowej Arena Gliwice (ul. Akademicka 50), zajmuje jedną ze ścian Małej Areny. Od 19 listopada rozpoczyna regularne działanie, a już w ten weekend wszyscy chętni będą mogli samodzielnie przetestować najwyższą w Polsce ścianę wspinaczkową.

Psia grypa, klątwa rzucona na schody i nowi prezydenci – ZOBACZCIE TOP 5 SILESIA FLESZ

Zajmuje ona powierzchnię niemal 1000 m2, jej wysokość sięga 19 metrów, a długość dróg sportowych – do 25 metrów. Ściana sportowo-rekreacyjna zawiera część przewidzianą do biegania „Speed Climbing”, w formacie umożliwiającym bicie rekordu świata. Dodatkową ciekawostką jest jedyna w Polsce ścianka gier i zabaw interaktywnych dla dzieci (od 8 r. życia).

17 i 18 listopada miejsce to będzie otwarte dla odwiedzających w godz. od 10.00 do 22.00. W programie Dni Otwartych zaplanowano efektowne pokazy, konkursy z nagrodami oraz zajęcia z animatorami dla najmłodszych. Będzie można również spróbować swoich sił na ścianie, pod okiem instruktorów. Wstęp jest bezpłatny.

Źródło i foto: Gliwice.eu

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz również

Close
×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close