Region

Gliwice: Dołączył do grona stulatków. Wszystkiego dobrego dla pana Władysława!

Grono gliwickich stulatków powiększyło się. 18 marca dołączył do nich Władysław Huk. Życzymy dużo zdrowia!

 

TOP 5 Silesia Flesz: Koronawirus po śląsku, czyli region walczy z epidemią!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Władysław Huk urodził się 18 marca 1920 roku we Lwowie. Tam też, tuż przed wybuchem II wojny światowej, zdał maturę. We wrześniu 1939 roku wziął udział w kampanii wrześniowej. Następnie wrócił do Lwowa i szczęśliwym zrządzeniem losu uniknął aresztowania przez NKWD. Został w mieście aż do końca wojny.

W 1944 roku poślubił Irenę. Są małżeństwem już od prawie 76 lat! Tuż po ślubie – w 1945 roku – przyjechali do Gliwic, w których mieszkają do teraz. Państwo Hukowie doczekali się dwóch synów, obaj zostali lekarzami. Mają także dwie wnuczki oraz troje prawnuków.

Władysław Huk był jednym z pierwszych studentów, którzy rozpoczęli studia na Politechnice Śląskiej. Jako świeżo upieczony absolwent Wydziału Budownictwa rozpoczął pracę w Gliwickim Przedsiębiorstwie Budownictwa Przemysłowego. Został tam aż do emerytury.

 

źr. UM Gliwice

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close