AlarmRegionWiadomość dnia

Gliwice: Kierowca Audi uciekał przed policją. Miał 5 tysięcy powodów [FOTO]

Zaczęło się od tego, że policjanci zauważyli w środku nocy w bocznej uliczce w dzielnicy Sośnica dwa zaparkowane samochody i kilku młodych, kręcących się w pobliżu mężczyzn. Na widok podjeżdżającego cywilnego samochodu jakim poruszali się wywiadowcy, mężczyźni nie zareagowali, ale gdy zorientowali się, że mają do czynienia z policją, rzucili się do swoich aut i zaczęli uciekać.

Policjanci ruszyli za wyładowanym paczkami audi A4. Po zatrzymaniu 18-latka z Rybnika okazało się, że przewoził on 5 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Mężczyzna odpowie również za niezatrzymanie się do kontroli i ucieczkę podczas której łamał przepisy ruchu drogowego. Jak policzyli celnicy do których trafił już lewy towar, przemycone papierosy uszczupliły dochody Skarbu Państwa na ponad 80 tys. zł. Zatrzymanemu 18-latkowi grozi wysoka grzywna oraz do 3 lat więzienia.

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close