AlarmRegionWiadomość dnia

Gliwice: Koszmarny wypadek, ogromne zniszczenia! To uczestnicy nielegalnych wyścigów! [WIDEO]

Znaki drogowe, ogrodzenie, słup energetyczny, rośliny, a nawet dach budynku – to lista zniszczeń po wypadku do jakiego doszło w niedzielę wieczorem w gliwickiej Sośnicy.

 

 

Na bogato! TOP 5 Silesia Flesz wozi Kajetan Kajetanowicz!

-Fatalnie. Jak bym pomyślała, że samolot upadł po prostu na dom. Siedzieliśmy tutaj w pokoju dużym przy samym oknie i oglądaliśmy telewizor. I tylko słyszę, że coś szybko jedzie. Mówię: „Boże, znowu tak szaleją”. I nagle tylko widzę, mówię do męża: „Boże, samochód przed nami leci”. Zahaczył oczywiście o dom, obkręcił się i spadł. Jak żeśmy wyszli to po prostu tragedia – relacjonuje nam Gerda Witkiewicz, mieszkanka domu, który ucierpiał w wypadku.

Gliwice: Koszmarny wypadek i ogromne zniszczenia! To uczestnicy nielegalnych wyścigów!
Gliwice: Koszmarny wypadek i ogromne zniszczenia! To uczestnicy nielegalnych wyścigów!

Na ulicy Odrowążów zdaniem świadków doszło do nielegalnego wyścigu. Citroen i Seat mieli jechać dużo szybciej, niż nakazują tu przepisy ruchu drogowego. W tym samochodzie było 2 mężczyzn, którzy wyszli z niego o własnych siłach po czym uciekli. Trzej pasażerowie z drugiego samochodu również uciekli.

Nielegalne wyścigi w Gliwicach na Odrowążów to ponoć codzienność. Tym razem ich uczestnicy przegięli na maksa!
Nielegalne wyścigi w Gliwicach na Odrowążów to ponoć codzienność. Tym razem ich uczestnicy przegięli na maksa!

– Często są właśnie gonitwy tutaj i to na motorach – bardzo szybko, co nie tylko Odrowążów, ale i Wielicka tutaj się gonią. Tutaj zresztą bardzo często są wypadki. To nie jest pierwszy i nie ostatni przypuszczam, zwłaszcza z góry, przez to, że nie widać tutaj jak jest zakręt i samochody się ścigają. A poza tym dla ludzi tu jest straszny hałas – mówi Lilianna Prygiel, mieszkanka Gliwic-Sośnicy.

 

Po wypadku przez kilka godzin wczoraj i dziś mieszkańcy ulicy Odrowążów byli pozbawieni prądu. Trzeba było wymienić uszkodzony słup energetyczny. Z 5 mężczyzn, o których mówią świadkowie czterech wciąż jest poszukiwanych przez policję.

Nielegalne wyścigi w Gliwicach na Odrowążów to ponoć codzienność. Tym razem mogło skończyć się tragedią. Wypadek spowodował ogromne straty
Nielegalne wyścigi w Gliwicach na Odrowążów to ponoć codzienność. Tym razem mogło skończyć się tragedią. Wypadek spowodował ogromne straty

 

– Na szczęście jeden ze świadków wskazał nam jednego oddalającego się mężczyznę, który na widok policjantów odrzucił woreczek. Jak się okazało we wnętrzu znajdowały się środki odurzające w postaci amfetaminy – niespełna 26 gram. Mężczyzna został zatrzymany. W chwili obecnej trwają dalsze czynności dążące do ustalenia reszty uczestników zdarzenia – mówi sierż. szt. Krzysztof Pochwatka, KMP w Gliwicach.

Trwa ustalanie świadków i zbieranie nagrań z kamer monitoringu. Właściciele wyceniają straty na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Nie wiadomo też czy uczestnicy wypadku nie odnieśli poważniejszych obrażeń.

autor: Radosław Nosal
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close