Kategorie

Gliwice: Szpital w dawnym Domu Dziecka. Tam przeniesione zostają niektóre poradnie Szpitala Miejskiego nr 4

W ekspresowym tempie miasto dostosowało dawny Dom Dziecka przy ul. Zygmunta Starego 19 do potrzeb pacjentów. Jest tam już realizowana, m.in. nocna i świąteczna opieka zdrowotna. Prace budowlane i remontowe trwały zaledwie 6 dni i kosztowały miasto ok. 300 tys. zł.

 

TOP 5 Silesia Flesz: Śląsk i Zagłębie w obliczu epidemii!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Budynek dawnego Domu Dziecka będzie obecnie wykorzystywany na potrzeby Szpitala Miejskiego nr 4. Jest to konieczne, ponieważ na mocy decyzji wojewody śląskiego – w związku zagrożeniem wirusem SARS-CoV-2 – obiekt szpitalny przy ul. Zygmunta Starego 20 (dawny szpital wojskowy) musi pozostawać w stanie podwyższonej gotowości. Działania takie mają zagwarantować bezpieczeństwo pacjentów i personelu placówki.

Miasto nie ustaje w działaniach wspierających szpital. W trybie nadzwyczajnym i bardzo pilnym zostały przeprowadzone prace modernizacyjne w dawnym Domu Dziecka. Objęły głównie parter budynku, który będzie służył pacjentom.

Powiązane artykuły

Do dawnego Domu Dziecka przeniesione zostają:

  • od 24 marca – nocna i świąteczna opieka zdrowotna,
  • od 25 marca – poradnia działająca w ramach podstawowej opieki zdrowotnej – dla zdeklarowanych pacjentów, którzy dotąd korzystali z niej w szpitalu przy ul. Zygmunta Starego,
  • od 27 marca – poradnie pediatryczna, diabetologiczna, chirurgiczna i ortopedyczna.

Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach przypomina jednocześnie, że pacjenci mogą także liczyć na nocną i świąteczną opiekę zdrowotną w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Gliwicach, a także w Knurowie i Pyskowicach.

W ramach adaptacji dawnego Domu Dziecka do nowej funkcji, konieczne było dostosowanie obiektu do wymogów, jakim podlegają placówki medyczne. Niezbędne okazało się m.in. wybudowanie nowych ścian poszczególnych pomieszczeń, zamontowanie umywalek, podłączenie do systemu wentylacji, malowanie, przystosowanie wejścia i toalet do potrzeb osób niepełnosprawnych. W efekcie w ciągu zaledwie kilku dni miasto przygotowało m.in. gabinety lekarskie, zabiegowe i miejsca izolacji. Zorganizowano również pomieszczenia socjalne dla personelu szpitala. Prace zostały sfinansowane ze środków budżetu miejskiego i zaakceptowane przez sanepid. Szpital Miejski nr 4 zajął się przeprowadzką, zadbał o niezbędne wyposażenie pomieszczeń i sprzęt medyczny.

Aby maksymalnie zabezpieczyć pacjentów, do środka budynku prowadzą dwa wejścia – jedno od ul. Zygmunta Starego (do rejestracji), drugie od tyłu budynku (dla pacjentów z objawami mogącymi wskazywać na zakażenie koronawirusem, m.in. z infekcją górnych dróg oddechowych, gorączką). Dodatkowo zalecane jest umawianie się pacjentów na określone godziny, a przed wejściem głównym znajduje się dzwonek – dzięki temu do środka wpuszczane są tylko osoby zweryfikowane przez personel placówki.

Najpierw dzwonimy!

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym, nim udamy się do placówki medycznej, powinniśmy skontaktować się telefonicznie, by skonsultować z lekarzem, czy nasza wizyta na pewno jest konieczna, czy może uda się uzyskać pomoc bez konieczności wychodzenia z domu. Trzeba bowiem ograniczać liczbę osób w poczekalniach!

W przypadku nowej placówki przy Zygmunta Starego 19 (dawny Dom Dziecka) – ważność zachowują numery funkcjonujące dotąd w szpitalu:

32/33-08-300 (centrala)

32/33-08-413 (rejestracja)

32/33-08-354 POZ

32/33-08-333 POZ

32/33-08-352 POZ

32/33-08-342 (poradnia pediatryczna/diabetologiczna)

32/33-08-320 (poradnia chirurgiczna)

32/33-08-318 (poradnia ortopedyczna)

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Ile potrwa epidemia koronawirusa w Polsce? Prognozy spółki ExMetrix

Koronawirus na Śląsku: Już 3 osoby wyzdrowiały. Mamy kolejnych ozdrowieńców

Było kilka osób, są tysiące! Śląska grupa na facebooku zbiera pomoc dla śląskich szpitali!

 

źr. UM Gliwice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button