AlarmKrajRegionWiadomość dnia

Ile potrwa epidemia koronawirusa w Polsce? Prognozy spółki ExMetrix

Aktualnie w Polsce mamy 1051 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem, a 14 osób zmarło. Z każdym dniem przybywa zakażonych. Zamknięto szkoły, uczelnie wyższe i odwołano wszystkie imprezy masowe. Rząd każdego dnia wprowadza nowe restrykcje, które mają pomóc w walce z rozprzestrzenianiem się COVID-19 w naszym kraju. Ile to potrwa? Są prognozy stworzone przez firmę ExMetrix.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Śląsk i Zagłębie w obliczu epidemii!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Według firmy ExMetrix, która zajmuje się prognozowaniem społecznym i gospodarczym epidemia w Polsce może zahamować około 15 kwietnia. Do 20 kwietnia w Polsce może być łącznie 9 tys. zakażonych COVID-19. Najszybszy przyrost zachorowań odnotowywanych na dobę może pojawić się po 28 marca. Mowa o 400 osobach zakażonych dziennie. Spółka zapowiada uzupełnianie i precyzowanie modelu epidemii w Polsce na bieżąco. To oczywiście dane statystyczne stworzone przez specjalistów, które są opracowywane na podstawie: 

– dotychczasowego przebiegu pandemii w wielu krajach, 

 – czynników meteorologicznych, 

– stanu opieki zdrowotnej w danym kraju 

– kondycji zdrowotnej społeczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem czynników ryzyka takich jak choroby onkologiczne, kardiologiczne, cukrzyca i otyłość

– struktury demograficznej społeczeństwa (ze szczególnym uwzględnieniem ludzi w podeszłym wieku) 

– poziomu restrykcji stosowanych przez władze i przestrzeganie ich przez obywateli.

 

Jak możemy przeczytać na łamach RMF24 – Ryszard Łukoś zaznacza, że model prognostyczny opracowano z wykorzystaniem sztucznej inteligencji (sieci neuronowe). „Założyliśmy – podkreśla – że statystyki w krajach dotkniętych COVID-19 nie były zatajane ani sztucznie modyfikowane”.

Z informacji, które podaje ExMetrix kryzysowa sytuacja w Polsce jeszcze może trochę potrwać a najcięższy czas przed nami. Warto dodać, że epidemia w Polsce może potrwać trochę dłużej niż w Chinach. Choć to tylko prognozy, trzeba brać i taki scenariusz pod uwagę. Pamiętajmy też, że prędkość rozprzestrzenienia się koronawirusa w Polsce zależy przede wszystkim od nas samych i tego jak do rządowych restrykcji będziemy się stosować. Choć jak widać na przykładzie Włoch i dramatu, który się tam rozgrywa może jednak warto pozostać w domu tym samym dbając o wszystkich innych ludzi? W komentarzach prosimy o opinie dotyczące prognozy i tego jak według Państwa będzie wyglądała epidemia w Polsce.

 

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Niby nie można, ale jednak można? Kiedy nie obowiązuje zakaz wychodzenia z domu?

Metropolia i marszałek przesuwają miliony na walkę z koronawirusem!

„Za pięć minut flacha i pizza, inaczej sam pójdę i będę zarażał…”. Nietypowa interwencja policjantów

źródło: RMF24, ExMetrix

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

6 thoughts on “Ile potrwa epidemia koronawirusa w Polsce? Prognozy spółki ExMetrix”

 1. Jak długo to wszystko potrwa to zależy głównie od nas samych ,jeżeli całe społeczeństwo będzie się grzecznie stosować do wszystkich wytycznych to pokonany tego wirusa

 2. Zaczeliśmy reagować przy 50 czy 60 osobie zarażonej (potwierdzonej testem) kraje takie jak Niemcy czy Anglia wprowadziły restrykcje po kilkuset zgonach więc jest szansa dla nas że przejdziemy to laskawiej ale nie zapominajmy ze mamy na codzien do czynienia ze wspolczesnym modelem życia, mobilnością , importem towarów który trafia z kazdej strona świata.(A wiadomo że dystrybucja goodbyes się poprzez prace ludzi)

 3. Wszystko zależy od nas samych jak my będziemy się trzymać zaleceń. Dbać o siebie i unikać SKUPISK ! 🙂 a będzie wszystko dobrze 😊

 4. Ciekawe co z ludźmi którzy właśnie tracą pracę bo do niej nie chodzą spełniając nakazy rządu. Jak rząd takim ludzia pomoże? Umozy im kredyty rachunki,oplaty?
  Pewnie nie i społeczeństwo znacznie zubożeje po końcu pandemia i nikt im nie pomoże a ludzie nie będą tonąć w epidemi tylko w długach.
  Czy Pan Premier o tym pomyślał? Nie ale żeby ludzi do wyborów zagonić to się da.
  Szkoda słów. Nie wykończy nas koronawirus to wykończy nas państwo. Mówiąc krótka i tak już po nas i tak.

 5. W Polsce za 3 tygodnie bedzie umierac po 800 ludzi dziennie. A co ze zaraz wyhanuje zaraza. Zaraza wyhamuje za rok. Dlaczego? Bo trzeba wszystko zamknac, zaklady pracy, komunikacje miejska, sklepy, wychodzenie z psami. Dopiero wtedy wyhamuje, tak zrobiono w Wuhan. Zero jezdzenia autami rowniez. Kwarantanna calych rodzin, spawanie drzwi itp. Wirus jest lotny. Nie ma sznas na to, zeby Polska uniknela losu Iranu czy Wloch. Za pozno zamknieto granice, loty. Caly czas wpuszczano wszystkich bez kwarantanny, juz dawno sie rozeszlo, teraz bedzie tego poklosie. Mam nadzieje, ze nie. Ale patrzac jak dzialal nasz rzad, zalamywalam rece, co oni wyprawiaja i nie mialam zludzen. Oni tak dzialali zeby bylo u nas zle. Dlaczego? Lekarze mowia,ze wszyscy powinni nosic maseczki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close