RegionWiadomość dnia

Gliwicki rower miejski zniknie? Miasto uspokaja: 1 kwietnia znowu wsiądziemy na rowery!

W sieci pojawiły się informacje, że z Gliwic może zniknąć system roweru miejskiego. Choć informacje to zbyt duże słowo – bo chodzi o obawy samych gliwiczan w wielu komentarzach. Umowa z operatorem systemu wygasła i niektórzy obawiają się, że może to oznaczać koniec wypożyczania rowerów w wielu punktach Gliwic. Miasto jednak uspokaja

 

 

Maracana w Katowicach? Cena za stadion jak z kosmosu!!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

-Nie ma obaw – rowery miejskie pojawią się na ulicach Gliwic w nowym sezonie. Wbrew krążącym plotkom możemy zapewnić, że ten tak lubiany przez gliwiczan środek transportu wróci na ulice 1 kwietnia 2020 r. Rozbudowany do 20 stacji i 200 rowerów – czytamy na stronie Urzędu Miasta w Gliwicach.

-Niezrozumiałe niedomówienia pojawiły się po informacjach rozsyłanych przez firmę Nextbike. Są one jedynie konsekwencją zakończenia trzyletniej umowy z tym operatorempiszą urzędnicy z Gliwic na swojej witrynie.

 

Obecnie Wydział Przedsięwzięć Gospodarczych i Usług Komunalnych wraz z Wydziałem Zamówień Publicznych, Wydziałem Księgowości oraz radcą prawnym gliwickiego magistratu przygotowują dokumenty niezbędne do ogłoszenia postępowania przetargowego dla Gliwickiego Roweru Miejskiego w 2020 r. System ma być rozbudowany do 20 stacji i 200 rowerów (w tym rowery typu cargo i tandemy).

W zakończonym sezonie GRM funkcjonowało 15 stacji i 150 rowerów standardowych. Rowery miejskie były w Gliwicach wypożyczane prawie 85 tysięcy razy. Najczęściej mieszkańcy odwiedzali stacje przy dworcu kolejowym (13,4 tys. wypożyczeń), ul. Akademickiej (14,5 tys. wypożyczeń) i pl. Inwalidów Wojennych (10,1 tys.). Do najpopularniejszych tras należały: dworzec – Akademicka i w przeciwnym kierunku (odpowiednio 3,7 tys. i 3,5 tys.) oraz dworzec – plac Inwalidów Wojennych (2,2 tys.).

 

-Jeszcze raz uspakajamy wszystkich miłośników rowerów – nie ma najmniejszych podstaw do rozsiewania plotek o końcu Gliwickiego Roweru Miejskiego. 1 kwietnia 2020 roku znowu będziemy mogli wsiąść na siodełko – uspokajają władze Gliwic.

źródło: UM Gliwice
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

PILNE: Platforma Obywatelska wybrała kandydata na prezydenta! Schetyna: mówimy NIE władzy PiS!

Wylicytuj dzień z Ferdkiem Kiepskim. WOŚP ma już ponad 300 tys. zł

Prawie 600 tysięcy dla Kasi ze Szczyrku. Zbiórka zakończona

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close