AlarmRegionWiadomość dnia

Gnijące truchło dzika pod oknami zrozpaczonego mieszkańca! Nikt go nie chciał posprzątać!

Gnijące zwłoki dzika pod posesją. Przez 2 dni mieszkańcy domu jednorodzinnego zlokalizowanego przy ul. Odkrywkowej w Będzinie nie mogli się doprosić o usunięcie martwego dzika, który znajdował się w rowie tuż przy furtce ich domu. Według mieszkańców sprawa została zgłoszona Straży Miejskiej w Będzinie w sobotę rano. Jednak zwłoki dzika leżały przy posesji aż do poniedziałkowego południa. Bezsilni mieszkańcy poprosili o interwencję redakcję Silesia Flesz.

 

 

Nie będzie strefy wolnej od LGBT! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

-Smród jest nie do wytrzymania, czuć go w całym domu, wokół tego dzika roi się od much, które dostają się do mojego domu. Jest to po prostu obrzydliwe – mówi nam mieszkaniec Będzina.

Według uzyskanych przez nas informacji, w godzinę po tym, gdy mieszkaniec w sobotę sprawę zgłosił, ustalono kto zarządza drogą oraz kto powinien wywozem zwłok zwierzęcia się zająć.

Gnijące truchło dzika pod oknami zrozpaczonego mieszkańca! Nikt go nie chce posprzątać!
Gnijące truchło dzika pod oknami zrozpaczonego mieszkańca! Nikt go nie chce posprzątać!

-Zgodnie z kompetencjami, tutaj zarządcą tej drogi jest Powiatowy Zarząd Dróg, Straż Miejska przekazała taką informację do administratora tej drogi – podkreśla Kinga Wesołowska-Bodzek, rzecznik prasowy UM w Będzinie.

Jednak od soboty nikt tematu nie ruszył.  Z naszej rozmowy telefonicznej z Powiatowym Zarządem Dróg w Rogoźniku wynika, że faktycznie o sprawie wiedzą i co więcej próbowali się kilkukrotnie kontaktować z firmą zewnętrzną, która odpowiada za usuwanie zwłok zwierząt. Według Starostwo Powiatowego w Będzinie do zgłoszenia doszło w niedzielę

 

Oświadczenie Starostwa Powiatowego w Będzinie:
–  Powiatowy Zarząd Dróg w Będzinie informuje, że wczoraj w godzinach południowych otrzymano informację o martwym dziku przy ul. Odkrywkowej (…) w Będzinie. Niezwłocznie o 13:21 poinformowano o tym firmę, która realizuje umowę na utylizację zwłok zwierząt. W związku z tym, że dzik do dziś do godz. 10:00 nie został usunięty, zwrócono się do ww. firmy o wyjaśnienie przyczyn takiego stanu rzeczy i jak najszybsze usunięcie truchła – czytamy w piśmie.

Suma summarum truchło zwierzęcia zostało wywiezione dopiero po naszej interwencji dzisiaj (20.07) około godziny 12:30.  Mieszkańców za zaistniałą sytuację nikt na razie nie przeprosił.

 

autor: Bartosz Bednarczuk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Katowice zapowiadają pozew do sądu za marsz nacjonalistów

Fundacja TVS z pomocą dla Hospicjum Cordis. W czasie epidemii koronawirusa potrzebne jest wszystko!

Kopalnie PGG dostały 9 nowych koncesji na wydobycie. Dla których kopalni? [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close