RegionWiadomość dnia

Urząd Stanu Cywilnego w Chorzowie znowu otwarty. Zamknięto go przez koronawirusa

Znowu można wziąć ślub cywilny w Chorzowie. Przypomnijmy, że Urząd Stanu Cywilnego w Chorzowie został w minionym tygodniu zamknięty z powodu zakażenia koronawirusem jednego z pracowników. Wszyscy pracownicy, którzy mieli kontakt z osobą zarażoną SARS-COV2 zostali poddani testom, a ich wyniki okazały się negatywne. W związku z tym Urząd Stanu Cywilnego w Chorzowie wraca do pracy.

 

 

Czytaj także: Katowice chcą pozwać do sądu organizatorów marszu nacjonalistów

–  Warto pamiętać, że wszystko nadal odbywa się po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie, wtedy urzędnik zaprasza na spotkanie, to spotkanie odbywa się na stanowisku specjalnie do tego przeznaczonym, za szybą pleksi, oczywiście urzędnik jest w maseczce, obowiązuje dezynfekcja dłoni także dbamy tutaj o najwyższe standardymówi Kamil Nowak, rzecznik prasowy UM w Chorzowie.

Na sobotę, gdy urząd był nieczynny – było zaplanowanych kilka ślubów. Część osób zdecydowała się na przeniesienie terminu na inny dzień. Tym, którzy chcieli wziąć ślub w umówionym terminie, urzędnicy pomogli znaleźć inne urzędy stanu cywilnego w regionie, które ślubu udzieliły.

 

autor: Bartosz Bednarczuk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Katowice zapowiadają pozew do sądu za marsz nacjonalistów

Fundacja TVS z pomocą dla Hospicjum Cordis. W czasie epidemii koronawirusa potrzebne jest wszystko!

Kopalnie PGG dostały 9 nowych koncesji na wydobycie. Dla których kopalni? [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close