AlarmRegionWiadomość dnia

GRAD jak piłki! Silne burze i gradobicie nad Śląskiem! Gliwice, Zabrze, Tychy walczą ze skutkami burz i gradu!

Silne burze przechodzą nad Śląskiem w piątek, 28 czerwca. Niestety – meteorolodzy się nie pomylili i ostrzeżenie okazało się trafne. Nad Śląsk nadciągnęły ciężkie, burzowe chmury. W wielu miastach spadł grad wielkości piłek do ping-ponga. Straż pożarna ma pełne ręce roboty – połamane konary, zalane ulice i posesje!

 

 

„Zostań prezydentem za 13 tysięcy! Jak to zrobić? TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

Potężne burze z silnym wiatrem, obfitymi opadami deszczu a także dużego gradu nawiedziły dzisiaj wiele miast województwa śląskiego. Późnym wieczorem silna burza rozpętała się w Gliwicach. –Takiego gradu nie widziałem od lat, rośliny w ogródku zniszczone, wytrzebione, jeszcze nie wiem jak straty w samym domu, ale pewnie będą bo grad ogromny – informuje nas Marcin z Gliwic.

Straż pożarna ma pełne ręce roboty nie tylko w Gliwicach. Piątek, 28 czerwca to właśnie przez burze przetaczające się nad Śląskiej – dla strażaków bardzo gorący dzień.

Wyładowanie Jasienica

⛈Fantastyczne wyładowanie zostało zarejestrowane dzisiaj w JasienicyFilm: Kacper

Opublikowany przez Łowcy Burz Podbeskidzie Piątek, 26 czerwca 2020

-Od godz. 07:30 do godz. 21:00 26.06.2020r. na terenie woj. śląskiego straż pożarna interweniowała 267 razy w związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi (Częstochowa- 81, Myszków – 43, Żory – 19) w tym odnotowano 41 zdarzeń związanych z silnymi wiatrami – informuje nas Aneta Gołębiowska, rzeczniczka prasowa KW PSP w Katowicach.

Woda w wielu miastach pozalewała ulice, które stały się nieprzejezdne. Tak stało się między innymi w Mikołowie, Zabrzu i Tychach. Woda w niżej położonych częściach ulic sprawiła, że były one czasowo nieprzejezdne – te utrudnienia na bieżąco starają się usuwać strażacy, udrażniając zatkane często kratki kanalizacyjne czy wypompowując wodę z rozlewisk. Interwencje dotyczą także zalanych piwnic oraz posesji.

Silne burze przechodzą nad Śląskiem w piątek, 28 czerwca. Niestety - meteorolodzy się nie pomylili i ostrzeżenie okazało się trafne
Silne burze przechodzą nad Śląskiem w piątek, 28 czerwca. Niestety – meteorolodzy się nie pomylili i ostrzeżenie okazało się trafne

Sporo pracy strażacy mają także z połamanymi przez wichury towarzyszące burzom gałęziami i konarami – wiatr miejscami przekracza 90 km/h.

Gwałtowne burze przeszły też nad Rudą Śląską, Kuźnią Raciborską, Gliwicami i Rybnikiem.

Burze zdaniem synoptyków mogą nad naszym województwem przechodzić także w nocy z 26 na 27 czerwca. Wg wydanego przez IMGW ostrzeżenia meteo, prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 30 mm do 50 mm, lokalnie do 60 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami grad.

Służby proszą o zachowanie ostrożności – nie chowanie się pod drzewami, unikanie otwartych przestrzeni w czasie wyładowań atmosferycznych, a także o usuwanie z balkonów i parapetów przedmiotów, które podmuchy porywistego wiatru mogą zrzucić na dół.

 

Zdjęcia i wideo dzięki uprzejmości Marcina Szczeciny i Magdaleny Ludwig

?Sytuacja baryczna dla PolskiPółnocno-wschodnia część Polski będzie pod wpływem wyżu rozciągającego się od Bałtyku po…

Opublikowany przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – IMGW PIB Czwartek, 25 czerwca 2020

autor: Wojciech Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

DPS w Orzeszu to kolejne ognisko koronawirusa. Jaka sytuacja w Domu Pomocy Społecznej?

Katowice: Skoszone drzewa i BMW rozerwane na strzępy! Koszmarny wypadek na Beskidzkiej! [WIDEO, ZDJĘCIA]

Żłobki w Katowicach będą dostępne przez cały okres wakacyjny

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “GRAD jak piłki! Silne burze i gradobicie nad Śląskiem! Gliwice, Zabrze, Tychy walczą ze skutkami burz i gradu!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close