AlarmRegionWiadomość dnia

DPS w Orzeszu to kolejne ognisko koronawirusa. Jaka sytuacja w Domu Pomocy Społecznej?

18 podopiecznych i 6 pracowników Domu Pomocy Społecznej w Orzeszu zakażonych koronawirusem. W sobotę wykonano tam badania przesiewowe.

 

 

„Zostań prezydentem za 13 tysięcy! Jak to zrobić? TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

– Jesteśmy sami pełni obaw i niepewności. Pracowników mamy wspaniałych, którzy jednak zdecydowali się na to, żeby tutaj przyjść i pracować. A nastrój jest waleczny, pokonamy tę chorobę i już – mówi Agata Krajewska, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Orzeszu.

Na razie wiadomo, że zakażeni przechodzą koronawirusa bezobjawowo. Tych, u których wykryto chorobę, poddano izolacji, tak, aby nie mieli kontaktu z innymi mieszkańcami. Podopieczni jedzą też posiłki o różnych porach.

– Z 6 osób personelu zakażonych wszystkie przebywają w domu na kwarantannie. Z pozostałego personelu osoby, które były szczególnie zagrożone, czyli mają u siebie w domu osoby w podeszłym wieku, osoby starsze, przebywają u siebie w domach, a pozostałe przebywają na terenie ośrodkamówi Mirosław Duży, starosta mikołowski.

18 podopiecznych i 6 pracowników Domu Pomocy Społecznej w Orzeszu zakażonych koronawirusem. W sobotę wykonano tam badania przesiewowe
18 podopiecznych i 6 pracowników Domu Pomocy Społecznej w Orzeszu zakażonych koronawirusem. W sobotę wykonano tam badania przesiewowe

Nie wiadomo w jaki sposób doszło do zakażenia na terenie Domu Pomocy Społecznej, ponieważ od trzech miesięcy placówka jest zamknięta na odwiedziny. Urzędnicy mogą snuć tylko domysły.

– Pojawił się ten wirus przez jakiegoś nieobjawowego pracownika, który w domu spotkał się z członkiem rodziny, prawdopodobnie z kopalni czy jakiegoś miejsca, gdzie tego wirusa jest dosyć dużo – mówi Grażyna Nazar, członek zarządu powiatu mikołowskiego.

Kolejne badania przesiewowe w Domu Pomocy Społecznej w Orzeszu zostaną przeprowadzone za tydzień.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Wybory 2020: Marklowice na prezydenta zagłosują tylko korespondencyjne. Są plusy i minusy

W Sosnowcu wpuszczą nadtlenek wodoru do lokali wyborczych!

Jura uratowana? Kopalni cynku i ołowiu pod Zawierciem nie będzie! [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close