RegionWiadomość dnia

Grają w League of Legends. Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach ma swoją ligę e-sportu. [WIDEO]

5-ciu zawodników, mnóstwo emocji i… wirtualna rzeczywistość- Wyższa Szkoła Techniczna ma swoją ligę esportu. Dziś zawodnicy zmierzyli się z Politechniką Wrocławską. Grali w League of Legends.

Celem tak naprawdę jest pushowanie towerów, czyli wież i do inhibitora i ostatnią budowlą jest nexus. Jeżeli ją zniszczymy wtedy wygrywamy mecz – mówi Łukasz Capała, reprezentant WST w esporcie.

Choć dziś wygrać się nie udało, to sportowy nastrój zawodników nie opuścił.

Zobacz też: jutro XI Półmaraton Dąbrowski

Dąbrowa Górnicza: jutro XI Półmaraton Dąbrowski. Będą utrudnienia

Jak poszedł mecz? No poszedł na pewno dobrze dla drużyny przeciwnej. Na pewno są oni bardziej doświadczonymi graczami i definitywnie było to widać. Także jest to dla nas ciekawe doświadczenie i cieszymy się, że mogliśmy się zmierzyć z tak dobrą drużyną – mówi Krzysztof Koszycki, reprezentant WST w esporcie.

Dzisiejszym zmaganiom przyglądali się też kibice. Studenci twierdzą, że sport jest widowiskowy.

Czas, który trzeba poświęcić na to czy umiejętności, którymi wykazują się zawodnicy: dokładność, precyzja w posługiwaniu się myszką, myślę, że to wymaga dużo czasu i ja osobiście podziwiam, kiedy mogę zobaczyć jakieś turnieje – mówi Radoslaw Robaczewski, kibic, student WST.

WST ligę esporu traktuje poważnie i ma już związane z nią dalekosiężne plany.

Ta liga będzie trwała kilka miesięcy, przez kilka najbliższych tygodni co sobotę będzie organizowany turniej w League of Legends, później najprawdopodobniej wejdą inne sporty, ale też nasza reprezentacja esportowa będzie uczestniczyła również a akademickich mistrzostwach Polski, gdzie będą rozgrywane też inne gry typu FIFA etc. – mówi Grzegorz Walaszczyk, WST.

Na razie jednak sześcioosobowa reprezentacja WST trenuje League of Legends.

(Martyna Mikołajczyk)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close