RegionSilesia InformacjeWiadomość dnia

Groźny pożar przy autostradzie A1. Dwie osoby trafiły do szpitala [ZDJĘCIA]

Do pożaru doszło przy autostradzie A1 na wysokości Bojkowa w Gliwicach. Ogień pojawił się około godziny 20.00 w sobotę (8.08). Do pożaru doszło przy autostradzie A1 na wysokości Bojkowa w Gliwicach. Ogień pojawił się około godziny 20.00 w sobotę (8.08).

 

Jak wynika ze wstępnych ustaleń pożar powstał od iskry z prasy zwijającej do zboża. Następnie rozprzestrzenił się na pola uprawne przy autostradzie A1. Spłonęło około 20 ha pola.

 

Najprawdopodobniej, gdy mężczyźni zauważyli ogień w prasie, chcieli odczepić ją od ciągnika. Niestety podczas ratowania maszyny, zostali poparzeni. Mężczyzn karetką przewieziono do szpitala.

 

Z ogniem walczyło siedem zastępów straży pożarnej – w sumie 33 strażaków. Pożar został ugaszony po godzinie 23.00. Jak donoszą nasi widzowie – także w podrybnickich Stanowicach płonęło ok. 17 ha pól. <.>

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close