AlarmRegion

Groźny pożar w Ptakowicach! W budynku uwięzione zostały trzy osoby [WIDEO]

12 osób trafiło do szpitala po pożarze, wielorodzinnego domu w Ptakowicach kolo Tarnowskich Gór. Niewiele brakowało i mógł się on skończyć tragedią. W środku było m.in. dziewięcioro dzieci. Najpierw zapaliło się jedno z mieszkań. W środku uwięzione zostały 3 osoby. Strażacy pomogli im opuścić palący się budynek.

 

 

Znamy miejsce, skąd odleciało całe województwo śląskie! TOP 5 Silesia Flesz zaprasza na mega-ODLOT!

W budynku znajdowało się 14 osób, z czego 11 osób się ewakuowało o własnych siłach. Trzy osoby ewakuowaliśmy za pomocą poprzez drabinę przystawną. Z tego 12 osób zostało poszkodowanych, w tym dziewięcioro dzieci – mówi asp. Wojciech Poloczek, KP PSP w Tarnowskich Górach. (15 s.)

Po dojeździe strażaków na miejsce pożar był już mocno rozwinięty. Paliło się w środku, a na zewnątrz płonęło ok. 50-u m kw. dachu. Nikomu nic poważnego się nie stało. Dwunastu mieszkańców miało objawy podtrucia dymem.

Akcja zakończyła się o godzinie 7 rano. Wtedy zabrali najpotrzebniejsze rzeczy i udali się do rodzin. Dlatego, że my przejęliśmy budynek i go zabezpieczamy i będziemy pilnowali. Natomiast matka z ośmiorgiem dzieci została przewieziona do szpitala nr 3 w Tarnowskich Górach, skąd zostały wypisane rano – mówi Wiesław Olszewski, wójt Zbrosławic. (21 s.)

Na razie wielodzietna rodzina trafi do ośrodka pulmonologicznego. Nie wiadomo jeszcze, kiedy mieszkańcy wrócą do swoich domów. Gmina czeka na decyzję Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close