KrajRegion

Grzegorz Schetyna: Będziemy bronić samorządów w wyborach przed PiS! [WIDEO]

-Naszym celem w nadchodzących wyborach jest obrona samorządu przed PiS – powiedział na sobotniej konwencji wyborczej Koalicji Obywatelskiej w Opolu Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

 

ZOBACZCIE RÓWNIEŻ: Na gnijącej skórze psa chodziły robaki! Drastyczna sprawa z Rybnika

Zdaniem Schetyny, obecna kampania nie może być tylko pozytywna i ograniczać się do prezentacji swoich planów i osiągnięć. –Musimy bronić samorządu przed PiS. Musimy bronić jego niezależności instytucjonalnej. (…) Dzisiaj ze strony rządzących jest polityczne kłamstwo, polityczne oszustwo, jest polityka zawłaszczania na wszystkich szczeblach władzy i w spółkach – mówił lider PO.

-Dzisiaj PiS jest partią milionerów. Stali się nimi w ciągu dwóch lat z samorządowców, pracowników budżetowych. Przyszli do polityki, żeby zarabiać pieniądze. W Warszawie często jestem pytany, jakie są osiągnięcia Jakiego, w cudzysłowie. Odpowiadam wtedy: lepiej nie pytajcie. Brońcie Warszawy przed Jakim. Naprawdę warto – przekonywał.

Obecna na konwencji przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer za najważniejsze cele Koalicji Obywatelskiej w województwie opolskim uznała utrzymanie solidarności i aktywności społecznej, która pojawiła się podczas powodzi w 1997 roku i pozwoliła na utworzenie projektu Aglomeracji Opolskiej, w który zaangażowane jest kilkanaście samorządów.

Wśród wyzwań stojących przed przyszłymi włodarzami regionu i jego stolicy wymieniła problem depopulacji i braku programu in vitro. Do zebranych przewodnicząca Nowoczesnej zaapelowała o mobilizację i udział w wyborach, by – jak to określiła – „rozerwać pajęczą sieć powiązań Patryka Jakiego” w Opolu.

-Musimy się zmobilizować. Musimy na te ostatnie dni kampanii odłożyć sprawy zawodowe, rodzinne. Zwycięstwo jest możliwe – podkreślała Lubnauer. Marszałek województwa opolskiego, a zarazem przewodniczący regionalnych struktur PO Andrzej Buła przypomniał, że w Opolu w ramach Koalicji Obywatelskiej obok PO i N. znalazł się także PSL. Polityk zwrócił się do przedstawicieli tej partii, by namówili Władysława Kosiniak-Kamysza, by ludowcy weszli do KO także na szczeblu ogólnokrajowym.

(źródło: pap/TVP Info)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close