RegionWiadomość dnia

Konkurencja dla Spodka? Hala Gliwice zaprezentowała się w całej okazałości [WIDEO]

Niektórzy mówią, że może być sporą konkurencją dla Spodka w Gliwicach. Włodarze miasta tak jednak na to nie patrzą. Patrzą natomiast na efekt pracy budowlańców mieszkańcy. W Gliwicach zorganizowano Dzień Otwarty w Hali Gliwice

-To jest poziom zerowy i to jest poziom praktycznie do obsługi zawodników, imprez, są tam szatnie, jest tam sauna, jest tam sala treningowa… – można było usłyszeć dzisiaj (23.09) podczas pierwszego dnia otwartego Hali Gliwice. Nowoczesny obiekt jest już gotowy, ale zanim zagoszczą na nim sportowcy, we władanie została oddana zwiedzającym.

W Gliwicach zorganizowano Dzień Otwarty w Hali Gliwice

W sobotę i poniedziałek oprowadzą około 1400 osób. To okazja do oceny, czy wydanie przez miasto 325 mln złotych to dobra inwestycja. -Tak na chwilę obecną jestem zadowolony z tego, że taka hala powstała w Gliwicach – ocenia Leszek Kamiński, zwiedzający. -Hala jest dość duża biorąc pod uwagę możliwości Gliwic, bo miasto wyludnia się, to po pierwsze, a po drugie nie jest dużym miastem, jest na skraju aglomeracji – mówi Krzysztof Pawlik, zwiedzający.

Hala Gliwice ma prawie 66 tys. m2 i pomieści ponad 17 tys. widzów. Została zbudowana z myślą o organizacji światowych imprez sportowych i kulturalnych. Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że jeszcze w tym roku na hali rozegrane zostaną mecze Polskiej Ligi Koszykówki. Będzie tu klub fitness, salony piękności i SPA. Kiedy dokładnie odbędzie się oficjalne otwarcie obiektu- tego jeszcze nie wiadomo.

Konkurencja dla Spodka? Hala Gliwice zaprezentowała się w całej okazałości

Wiadomo natomiast, że na jednym dniu otwartym się nie skończy. W związku z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, Miasto Gliwice oraz PWiK Sp. z o.o. zapraszają na dodatkowy Dzień Otwarty Hali Widowiskowo-Sportowej Gliwice. Obiekt będzie można zwiedzić 2 października w godz. od 10.00 do 17.00 w 35-osobowych grupach, które będą wpuszczane co 20 minut.

W sumie tego dnia halę zobaczy 700 osób. Aby wziąć udział w Dniu Otwartym należy zarejestrować się poprzez formularz elektroniczny dostępny na stronie www.hala.gliwice.eu lub wypełnić formularz papierowy dostępny w Biurze Obsługi Interesantów na parterze Urzędu Miejskiego w Gliwicach przy ul. Zwycięstwa 21. Zapisy rozpoczną się 26 września o godz. 8.00 i zakończą 28 września o godz. 17.00 lub po wyczerpaniu wolnych miejsc. (Martyna  Mikołajczyk/WZ)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close