AlarmRegionWiadomość dnia

Hasła powstrzymają brud i smród? Katowice zachęcają do wymyślania „anty-kupowych” haseł

Niestety, przednówek wiosny co roku w miastach naszej aglomeracji wygląda tak samo. Znika brudny i zleżały już śnieg. Jednak spod niego nie wystają krokusy czy przebiśniegi, a psie odchody, które śnieg do tej pory maskował. Psich kup na niektórych osiedlach jest tyle, że trudno przejść, aby w jakąś "minę" nie wdepnąć. Katowice po raz kolejny coś chcą z tym problemem zrobić. I dać do myślenia właścicielom psów, którzy po pupilach nie sprzątają, ogłaszając specjalny konkurs na hasła, które trafią na specjalne tabliczki.

 

 

W Katowicach rusza kontynuacja akcji, zachęcającej do sprzątania po swoich pupilach "Zbierzmy się do kupy"! Miasto zachęca do wymyślania haseł, które w tym roku pojawią się na tabliczkach montowanych w katowickich parkach. Propozycje można nadsyłać na adres zbierzmysiedokupy@katowice.eu do 15 marca. Na twórców najlepszych haseł czekają nagrody.

 

Ale w sprawie psich odchodów, zalegających na trawnikach i chodnikach można zadziałać bardziej bezpośrednio, niż wymyślając hasła i anty-odchodowe wierszyki. Straż Miejska w Katowicach uruchomiła specjalny adres mejlowy: dokupy@katowice.eu dla osób, które chciałyby zawiadomić o tym, że ktoś w okolicy nie sprząta po psie. Można też dzwonić pod numer 32 494 02 41. Pod adresem: dokupy@katowice.eu można także przesyłać propozycje lokalizacji (trawników, skwerów, zieleńców), w których powinny znaleźć się tabliczki nawiązujące do inicjatywy.

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close