Sport

Hokej: TAURON KH GKS Katowice z brązowymi medalami Polskiej Hokej Ligi!

Brawa dla TAURON KH GKS Katowice! Hokeiści z „Satelity” wygrali dzisiaj przed własną publicznością 2-1 z Podhalem Nowy Targ i zdobyli w ten sposób brązowe medale PHL. Trzecie miejsce katowiczanie zapewnili sobie, wygrywając całą serię spotkań 2-1.

Były prezydent traci mandat, bo ma pianino? I co jest w poradniku „Jak przeżyć na SOR?” Sprawdźcie w TOP 5 SILESIA FLESZ!

Sezon 2018/2019 obfitował dla TAURON KH GKS-u Katowice w dwa brązowe medale. Katowiccy hokeiści w lutym sięgnęli po 3. miejsce w rozgrywkach Pucharu Kontynentalnego, co było ogromnym sukcesem i odbiło się szerokim echem w hokejowym światku. Na tej samej pozycji podopieczni Toma Coolena zakończyli zmagania o Mistrzostwa Polski, pokonując w walce o brąz TatrySki Podhale Nowy Targ.

W pierwszej rundzie fazy play-off GKS potrzebował siedmiu meczów, by uporać się z bardzo twardo grającą KS Unią Oświęcim. W półfinale z kolei katowiczanie z rezultatu 0-3 w serii wyszli na 2-3 i jechali do Krakowa po remis. Tamtejsza Cracovia po dramatycznym meczu zakończonym w dogrywce przypieczętowała jednak awans do finału, a to oznaczało, że GieKSa powalczy o drugi w tym sezonie brąz. Najpierw u siebie TAURON KH GKS Katowice uległ 2:3, a w meczu numer dwa katowiczanie odpowiedzieli nowotarżanom, pokonując ich na wyjeździe 4:1. Rywalizację rozstrzygnął więc mecz w “Satelicie”.

Opublikowany przez TAURON KH GKS Katowice Sobota, 6 kwietnia 2019

Wynik w meczu nr 3 na sekundę przed końcem pierwszej tercji otworzył Niko Tuhkanen potężnym strzałem z niebieskiej obok parkana Przemysława Odrobnego. Natomiast już na początku drugiej tercji Bartosz Fraszko wykorzystał podanie od Jesse Rohtli i było 2:0. Gościom udało się nawiązać kontakt jeszcze przed trzecią tercją. Krystian Dziubiński strzelił, gdy GieKSa grała w osłabieniu. W 56. minucie Janne Laakkonen wykorzystał podanie zza bramki Olega Jaszyna i strzelił gola, którego sędziowie jednak nie uznali twierdząc, że hokeista GKS zrobił ruch łyżwą.

Opublikowany przez TAURON KH GKS Katowice Sobota, 6 kwietnia 2019

Koniec końców więcej goli w „Satelicie” nie padło, a to oznacza, że TAURON KH GKS Katowice sezon 2018/2019 kończy z brązowym medalem Mistrzostw Polski i brązowym medalem Pucharu Kontynentalnego!