RegionWiadomość dnia

Jest szansa, że strajk nauczycieli się nie odbędzie? Rozmowy ostatniej szansy w niedzielę o 19.00

Niedziela, 7 kwietnia, godzina 19.00, Warszawa, Centrum Dialog. To miejsce i czas, kiedy mogą odwrócić się losy planowanego na najbliższy poniedziałek strajku nauczycieli. Związkowcy i strona rządowa siadają do ostatnich już rozmów.

 

 

Były prezydent traci mandat, bo ma pianino? I co jest w poradniku „Jak przeżyć na SOR?” Sprawdźcie w TOP 5 SILESIA FLESZ!

To, że rozmowy ostatniej szansy się odbędą, potwierdziła już i strona rządowa i Związek Nauczycielstwa Polskiego. Rozmowy dotyczące między innymi żądań płacowych odbędą się 7 kwietnia w Centrum Dialog w Warszawie o 19.00. I jak mówią nauczycielscy związkowcy – to już rozmowy naprawdę ostatniej szansy. Ich fiasko spowoduje, że w poniedziałek, 8 kwietnia rozpocznie się bezterminowy strajk nauczycieli. Nie tylko w szkołach, ale i w przedszkolach.

Z ostatniej chwili: Rozmowy – na wniosek strony rządowej – zostaną zwołane w niedzielę o godz. 19.00.

Opublikowany przez ZNP Sobota, 6 kwietnia 2019

Z propozycją zorganizowania rozmów ostatniej szansy wyszła strona rządowa – zarówno ZNP jak i nauczycielska Solidarność propozycję przyjęły. Związkowcy wciąż nie wiedzą, czy na rozmowach w niedzielę usłyszą jakieś nowe propozycje.

Związkowcy z ZNP mówią, że mają nadzieję na konstruktywne rozmowy i prawdziwe negocjacje, bo te dotychczasowe nazywają „pakietem anty-nauczycielskim”.

Póki co jednak – mimo deklaracji z obu stron – nad cała Polską wisi widmo strajku, który od 8 kwietnia ma objąć większość szkół i przedszkoli w całym kraju. Związkowcy z ZNP mówią wyraźnie – na razie nie mamy przesłanek, aby odwoływać poniedziałkowy strajk nauczycieli.

Strajk ma rozpocząć się w jednym z najgorętszych w polskich szkołach okresie. Rusza bowiem 8 kwietnia, a na 10, 11 i 12 kwietnia zaplanowane są egzaminy gimnazjalne oraz egzaminy ósmoklasistów, zaplanowane z kolei na 15, 16, 17 kwietnia. 6 maja natomiast ruszają tegoroczne matury. Nauczyciele – którzy miażdżącą większość poparli strajk w specjalnym referendum – zapowiadają, że strajk, który ma ruszyć 8 kwietnia, prowadzić będą do skutku.

autor: Wojciech Żegolewski
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close