RegionSportWiadomość dnia

Hokejowa STODOŁA w Bytomiu doczeka się remontu? Miasto nie ma jednoznacznej odpowiedzi [WIDEO]

Świeci pustkami. Nie odbywają się tu ani mecze ligowe, ani zajęcia dzieci i młodzieży. Bytomska „Stodoła” została wyłączona z użytku na wniosek Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Bytomiu z uwagi na zły stan techniczny konstrukcji dachowej. Zawodnicy i trenujące tu dzieci zostały na lodzie. Dosłownie…

 

 

Nowy apartament powstał w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym!

-Tak naprawdę to nie ma nic wspólnego z profesjonalnym uprawianiem sportu, a nawet z młodzieżowym uprawianiem sportu, ale mamy takie warunku – niestety hala już swoje wysłużyła i musimy sobie jakoś radzić w tej sytuacji – mówi Andrzej Banaszczak, prezes Węglokoks Kraj Polonia Bytom S.A.

Chociaż tradycja hokejowa w Bytomiu jest piękna – hokeiści sześciokrotnie zdobyli tytuł Mistrza Polski, a hokeistki zdobyły go siedem razy – to trenując w takich warunkach i to w dodatku z przerwami, o sportowe laury coraz trudniej. I gdy na zewnątrz śnieżna burza uniemożliwiająca korzystanie z lodowiska, to w bytomskim magistracie trwa burza mózgów – wszyscy zastanawiają się nad tym jak zachować chłodny umysł i w ciężkiej dla miasta sytuacji finansowej nowy obiekt wybudować.

-Wiemy o tym, że ten obiekt potrzebuje generalnej przebudowy albo trzeba wybudować po prostu nowy obiekt, być może w innej lokalizacji. (…) Prowadzimy intensywne rozmowy. Przede mną spotkanie z dyrektorem Ośrodka Sportu i Rekreacji jak i z szefem Bytomskiego Sportu. Intensywne prace, rozmowy, analiza. Możliwości jest kilka. Na razie za wcześnie jest by wskazywać jakikolwiek temat jako bardziej realny – mówi Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia.

Hokejowa STODOŁA w Bytomiu doczeka się remontu? Miasto nie ma jednoznacznej odpowiedzi
Hokejowa STODOŁA w Bytomiu doczeka się remontu? Miasto nie ma jednoznacznej odpowiedzi

 

Niewykluczony, że miasto wróci do koncepcji przebudowy lodowiska przy ulicy Puławskiego, która powstała kilka lat temu. Do końca marca w Ministerstwie Sportu i Turystyki ma zostać złożona wstępna koncepcja budowy obiektu. Wtedy znane będą szczegóły inwestycji i okaże się, czy to realne koncepcje czy też ktoś znowu chciał zbudować zamek na lodzie.

(Sandra Hajduk)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close