RegionSportWiadomość dnia

Hokejowy Naprzód Janów bliski bankructwa! Miasto nie może pomóc?

Jaka przyszłość czeka hokejowy Naprzód Janów? Zasłużony, niemal 100-letni klub przechodzi finansową zapaść. Jest duże prawdopodobieństwo, że hokeiści nie dokończą sezonu w Polskiej Hokej Lidze. Miasto o tych problemach wie, ale seniorom pomagać nie zamierza.

 

 

 

TOP 5 SILESIA FLESZ: Półnagie lekarki w Katowicach! A Śląsk rozgrzany wizją spalarni!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Klub ze stuletnią tradycją w fatalnej kondycji. Chodzi o katowicki Naprzód Janów, a dokładniej o założoną w 1950 roku hokejową sekcję. Pierwsza drużyna Naprzodu od dłuższego czasu boryka się ze sporymi problemami organizacyjnymi i przede wszystkim finansowymi. W parze z tym idą jeszcze słabe wyniki sportowe. Jest duże prawdopodobieństwo, że hokeiści nie dokończą sezonu w Polskiej Hokej Lidze. Miasto o tych problemach wie, ale seniorom pomagać nie zamierza.

-Przygotowaliśmy poszczególne plany Bi C, jak postępować przede wszystkim dlatego, żeby prowadzić dalej proces szkolenia dzieci, bo to nas najbardziej interesuje. Janów to klub z niemal stuletnią tradycją, bo w przyszłym roku roku będziemy obchodzili jego stulecie. Również funkcjonują tam na lodowisku podmioty z nazwą „Naprzód Janów”, które pomogły nam w tej chwili w ratowaniu sytuacjimówi Sławomir Witek, UM Katowice.

Działające zaledwie od kilku lat Kojotki, czyli dziewczęca drużyna hokejowa wezmą pod swoje skrzydła resztę młodych zawodników
Działające zaledwie od kilku lat Kojotki, czyli dziewczęca drużyna hokejowa wezmą pod swoje skrzydła resztę młodych zawodników

Sytuacji, która już denerwuje najwyraźniej kibiców. Ostatnio naprzeciwko lodowiska na Nikiszowcu pojawiły się wulgarne zarzuty pod adresem władz klubu. Wiatr ocenzurował transparent z napisem, ale wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że przyszłość juniorów jest teraz znacznie spokojniejsza niż seniorów. Działające zaledwie od kilku lat Kojotki, czyli dziewczęca drużyna hokejowa wezmą pod swoje skrzydła resztę młodych zawodników.

-W tym momencie Kojotki postanowiły, że zmienią swoją strukturę organizacyjną. Dołączymy zawodników MUKS Naprzód Janów pod swoje skrzydła, zrobimy dwie sekcje. Zmienimy przede wszystkim nazwę na „unisex”, uniwersalną nazwę, która nie będzie przeszkadzała chłopakom, że grają w klubie dziewczęcym. Kojotki będą grały w sekcji hokeja kobiet, a mężczyźni zostaną dalej MUKS-em Naprzód Janów tak będzie się to nazywało. Możemy nadal grać w rozgrywkach PZHL i rozgrywkach ligowych Śląskiego Związku Hokeja na Lodzie – mówi Anna Rehlich, prezes Kojotek Naprzód Janów.

 

Miasto wspiera inicjatywę i wszystko wskazuje na to, że w przeciwieństwie do seniorów juniorzy będą mogli spokojnie grać. Wesprzeć ich może również każdy chętny. Wystarczy wpłacić pieniądze na zbiórkę, która trwa w sieci. Na razie udało się zdobyć prawie 11 tys. zł dla młodych hokeistów z Katowic.

 

autor: Łukasz Kądziołka

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Tajemnicza śmierć w hotelu. Ciało kobiety znaleziono na balkonie

KWK Bobrek-Piekary Ruch Piekary do likwidacji! Górnicy przestaną wydobywać na początku 2020 roku

Dni wolne w 2020 roku. Kiedy wziąć urlop, żeby mieć długi weekend? [DNI WOLNE, FERIE, WEEKENDY]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close