RegionŚwiatWiadomość dnia

Epidemia koronawirusa: Hotele przyjmą bezdomnych. To pomysł ministra

Ciekawa koncepcja dociera prosto z ogarniętego pandemią koronawirusa Paryża. Minister ds. mieszkalnictwa Julien Denormandie chce by paryscy bezdomni w tym trudnym okresie zostali rozlokowani w hotelach, które z wiadomych względów świecą pustkami. Czy Taki model działania jest możliwy w Polsce?

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Śląsk i Zagłębie w obliczu epidemii!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Nowy pomysł, który zasugerował i wdrożył francuski minister ds. mieszkalnictwa Julien Denormandie zakłada by lokować bezdomnych, którzy na co dzień mieszkają w przytułkach lub na ulicach Paryża w hotelach, które ze względu na rozprzestrzeniającą się pandemię i brak turystów całkowicie opustoszały. Sprawa wygląda w dość prosty i praktyczny sposób – rząd prowadzi rozmowy z właścicielami, rezerwuje pokoje a osoby nie posiadające dachu nad głową w tym trudnym czasie mogą tam zamieszkać. Model wprowadzony w życie już działa a pracownicy Ministra opłacili 50 pokojów w hotelu znajdującym się w 13 dzielnicy. Plan zakłada by na dniach zwiększyć ilość rezerwacji do 170. Bezdomni mają mieszkać pojedynczo by minimalizować ryzyko zarażenia koronawirusem.

 

Zwróćmy uwagę, że to nie jest pomoc jednostronna – hotelarze dostają wynegocjowane pieniądze od rządu, dzięki czemu mogą zachować płynność finansową mimo braku turystów, a straty są ogromne bo Paryż należy do najczęściej odwiedzanych miast na świecie. Przypomnijmy, że we Francji odwołano drugą turę wyborów samorządowych, a na na zewnątrz można wyjść tylko po zakupy, do pracy i apteki za pisemnym poświadczeniem celu opuszczenia miejsca zamieszkania. Kary za złamanie kwarantanny to 3700 euro – kwota ta ma odstraszyć osoby, które niczego nie robią sobie z dramatycznej sytuacji, w której znalazł się ten kraj. w związku z epidemią COVID-19.

 

Ciekawe, czy taki model działania mógłby zadziałać w Polsce? Czy nasze Państwo może pomyśleć w ten sposób o osobach bezdomnych, które nie mają gdzie mieszkać, i u których ryzyko zarażenia koronawirusem jest ogromne? Państwa opinie prosimy pozostawić w komentarzach.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Niby nie można, ale jednak można? Kiedy nie obowiązuje zakaz wychodzenia z domu?

Metropolia i marszałek przesuwają miliony na walkę z koronawirusem!

„Za pięć minut flacha i pizza, inaczej sam pójdę i będę zarażał…”. Nietypowa interwencja policjantów

źródło: Polsat News

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close