KrajRegion

Huragan z Niemiec nadciąga nad Polskę! Na trasie między innymi Gliwice!

Huragan z Niemiec nadciąga nad Polskę! Zespół Scorpions wystąpi w Arenie Gliwice. Pełna trasa światowego tournée biegnie, m.in. przez: Francję, Hiszpanię, Szwajcarię, Włochy, Wielką Brytanię i Polskę. Jednak tylko w Polsce odbędą się aż dwa koncerty! Pierwszy z nich 21 lipca o godz. 19.30 w Arenie Gliwice.

 

 

Nie chcecie by Wasze dzieci zamieniły się w wirtualne zombie? Zobaczcie koniecznie najnowszy odcinek TOP 5 Silesia Flesz!

Niezmiennie, od wielu lat piosenki Scorpions’ów podbijają rynek muzyczny wywołując emocje wśród słuchaczy. Ilość fanów, których oczarowali, jest ogromna. W repertuarze supergrupy nie brak kawałków o mocnym rockowym brzmieniu, jednak w Polsce najczęściej kojarzeni są z będącą symbolem zachodzących w latach 90-tych przemian społeczno-politycznych balladą „Wind of Change” z 1990 roku.

Huragan z Niemiec nadciąga nad Polskę! Szykują się potężne grzmoty! (fot.mat.prasowe)
Huragan z Niemiec nadciąga nad Polskę! Szykują się potężne grzmoty! (fot.mat.prasowe)

 

Formacja już kilkukrotnie zapowiadała zakończenie kariery, jednak nieustannie wydaje nowe płyty i koncertuje. Scorpions to jeden z najbardziej rozpoznawalnych zespołów na świecie. Na cześć grupy drużyna hokejowa z Hanoweru, rodzinnego miasta muzyków, przyjęła w 1996 roku nazwę Wedemark Scorpions (od 1997 roku gra jako Hannover Scorpions).

Od 2003 roku skład zespołu zasila znakomity polski gitarzysta Paweł Mąciwoda. Pewnie dlatego zespół tak chętnie koncertuje w Polsce. Poprzednia polska trasa zakończyła się olbrzymim sukcesem. Zespół odwiedził Łódź, Gdańsk/Sopot i Kraków, sprzedając wszystkie bilety. Ich krakowski koncert, podczas trasy z 2000 roku, zgromadził publiczność liczącą około 700 tysięcy osób. – Nigdy nie graliśmy dla takiej liczby ludzi wspominają muzycy.

– „Big City Nights”, „You and I”, „Still Loving You”, „Rock You Like a Hurricane” oraz „When the Smoke Is Going Down” pobudzą lepiej niż najmocniejsza, gorąca kawa! Dwa koncerty w Polsce są najlepszym pretekstem, by wyciągnąć z szafy „skórę” i jeszcze raz zabawić się tak, jak w młodzieńczych latach! Bo tak na marginesie… nie uczestniczyć w koncercie Scorpionsów, to po prostu wstyd – mówi Marek Kurzawa z agencji Prestige MJM, która zorganizuje występy niemieckiej grupy w Polsce.

Ceny biletów parkingowych: osobowy 25 zł, bus 50 zł, autobus 100 zł. Osoby niepełnosprawne parkują za darmo.

źr. inf.prasowa/Marcelina Przystał-Skarżyńska

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close