KrajRegion

Huta w Sosnowcu do modernizacji. Na remont pójdzie 120 mln zł [WIDEO]

To tutaj wytwarzany jest sztandarowy produkt huty – walcówka. W dawnej hucie im. Cedlera w Sosnowcu, a obecnie w jednym z oddziałów ArcelorMittal Poland produkowany jest produkt, bez którego dzisiaj trudno byłoby się obyć. Trafia do całej Europy. Teraz część huty czeka remont.

 

ZOBACZCIE RÓWNIEŻ: Po gnijącej skórze psa chodziły robaki! Drastyczna sprawa z Rybnika


-Zastosowania od śrubek wkrętów, spinek, spinaczy, nawet możecie państwo znaleźć naszą walcówkę w szczotkach do włosów. To wszystko jest tam, gdzie jest trochę metalu, można mieć pewność, że to pochodzi z walcówki czy to z Sosnowca, czy z innej lokalizacji – mówi Andrzej Różycki, kierownik oddziału walcowni ArcelorMittal Poland w Sosnowcu.

Huta w Sosnowcu do modernizacji. Na remont pójdzie 120 mln zł
Huta w Sosnowcu do modernizacji. Na remont pójdzie 120 mln zł

1 października linia produkcyjna zostanie zatrzymana na 5 tygodni. W tym czasie będą trwały prace polegające głównie na wymianie starych urządzeń. -Częściowo po pierwszym etapie już poprawiamy jakość, chociażby poprzez wymianę wentylatorów chłodzących, czy skrzyń wodnych. A drugi etap to jest dalsza poprawa jakości wyrobu, związana ze średnicą walcówki czy niezawodności linii – mówi Rafał Płazak, ArcelorMittal Poland oddział Sosnowiec

Po modernizacji walcówka będzie produkowana jeszcze szybciej. -Zwiększamy prędkość 100 metrów na sekundę. Czyli w ciągu 1 sekundy to ten właśnie dystans, który sprinter ma do pokonania. Tyle w ciągu sekundy pokonuje nasza walcówka. To jest prędkość niezauważalna dla oka. To ułamek sekundy i już nasza walcówka jest na kolejnym etapie – mówi Janusz Kantor, ArcelorMittal Poland oddział Sosnowiec.

Huta w Sosnowcu do modernizacji. Na remont pójdzie 120 mln zł
Huta w Sosnowcu do modernizacji. Na remont pójdzie 120 mln zł

Łączny koszt modernizacji wyniesie 120 mln złotych. Po modernizacji moc produkcyjna zakładu wzrośnie z 700 tys. do 800 tys. ton w skali roku.
(Monika Herman)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close