Region

I Komunie Święte zostaną odwołane? Archidiecezja Katowicka opublikowała zarządzenie

Pierwsze Komunie Święte mogą się nie odbyć w związku z koronawirusem i stanem epidemii. Konferencja Episkopatu Polski nie podjęła jeszcze decyzji co do tego, czy Komunie 2020 zostaną odwołane przez koronawirusa.

 

TOP 5 Silesia Flesz: Śląsk i Zagłębie w obliczu epidemii!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Najczęściej Komunie Święte rozpoczynają się w pierwszą niedzielę maja. Niektóre parafie jednak odbiegają od tej zasady i okres komunijny rozpoczynają już pod koniec kwietnia. W kwietniu odbywają się przygotowania dzieci do uroczystości. Te jednak zostały odwołane, ponieważ szkoły zostały zamknięte.

Jeśli po Wielkanocy stan epidemii koronawirusa zostanie utrzymany i dzieci nie wrócą do szkół, wszystkie I Komunie Święte zostaną odwołane aż do czasu ustania epidemii – wynika z najnowszego zarządzenia metropolity katowickiego.

 

ZARZĄDZENIE  abp. Wiktora Skworca.

1) Jeśli stan epidemii nie zostanie odwołany i dzieci nie wrócą do szkół, należy odwołać wszystkie I Komunie Święte do czasu ustania epidemii.

2) Jeśli po Wielkanocy dzieci wrócą do szkół i stan epidemii zostanie odwołany, decyzję o przyjęciu I Komunii Świętej należy pozostawić rodzicom w porozumieniu z księdzem proboszczem. Każdy przypadek należy rozpatrzyć indywidualnie, nie może decydować głosowanie lub wola większości.

Gdyby rodzice zdecydowali się na I Komunię Świętą swojego dziecka w pierwotnym (zwykle majowym) terminie, należy uczynić to z zachowaniem najwyższych środków ostrożności, w małych grupach lub nawet pojedynczo, niekoniecznie w niedzielę. Jeśli jednak rodzice nie zdecydują się na I Komunię Świętą swojego dziecka w pierwotnym terminie, należy im to umożliwić w terminie późniejszym, kiedy sami uznają, że zagrożenie dla ich dzieci minęło.

Źródło: Archidiecezja Katowicka, 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Niby nie można, ale jednak można? Kiedy nie obowiązuje zakaz wychodzenia z domu?

Metropolia i marszałek przesuwają miliony na walkę z koronawirusem!

„Za pięć minut flacha i pizza, inaczej sam pójdę i będę zarażał…”. Nietypowa interwencja policjantów

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close