Region

Ile osób zmieści się w BMW? Dla kierowcy z Chorzowa nie ma rzeczy niemożliwych…

Kierowca BMW za nic miał przepisy ruchu drogowego i potraktował swój samochód osobowy jak… autobus.

Walka z robalami w Jaworznie i z dzbanami dewastującymi miasto w Sosnowcu:

Policjanci z chorzowskiej drogówki zatrzymali do kontroli osobowe bmw. W pojeździe, razem z kierowcą, znajdowało się aż… 10 osób. Wśród pasażerów było ośmioro dzieci, z których aż pięcioro powinno być przewożonych w fotelikach.

Jakby tego było mało, nieodpowiedzialny 36-latek nigdy nie miał uprawnień do kierowania samochodem, a pojazd, którym się poruszali, nie był dopuszczony do ruchu i nie miał przeglądu.

Kierowca został ukarany grzywną, a w dalszą podróż rodzina udała się komunikacją miejską, gdyż pojazd został odholowany na policyjny parking.

Za przewożenie dziecka w pojeździe w sposób niezgodnie z przepisami grozi mandat w wysokości 150 zł i 6 pkt karnych. Istotniejsza od kary jest jednak świadomość narażenia dziecka na ogromne niebezpieczeństwo.

Każdy rodzic powinien być świadomy tego, że dzieci do określonego wieku i wzrostu należy przewozić w foteliku samochodowym. Wynika to z polskich i europejskich przepisów prawa, ale przede wszystkim z zasad bezpieczeństwa.

Dziecko bez fotelika, podczas gwałtownego hamowania lub ostrego manewr,u jest bowiem zupełnie bezbronne i narażone na urazy, utratę zdrowia, a nawet na śmierć. Niestety, jak pokazuje ostatni przykład, nie wszyscy dbają o bezpieczeństwo najmłodszych.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close