KrajRegion

Ile Polacy wydają rocznie na alkohol? Jesteśmy w czołówce UE

Ile wydajemy na alkohol? W 2017 roku Polacy wydali na alkohol 40 milionów złotych! To 3.5% wydatków w polskich domach. Więcej od nas wydają tylko trzy kraje Unii Europejskiej.

 

Polacy wydają na alkohol znacznie powyżej średniej. W Unii Europejskiej średnia wyniosła 1.6%. Przed nami plasują się tylko trzy kraje bałtyckie. Najwięcej wydają Estończycy – 5.2%, następnie Łotysze 4.9% i Litwini 4%.

Kto biegał na golasa krzycząc SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU? I kto strzela do dzików jak do tarczy? Zobaczcie nowe TOP 5 SILESIA FLESZ!

Ile wydajemy na alkohol?

Najmniej na alkohol wydają Hiszpanie, ich średnia to zaledwie 0.8%. Jak widać ich najpopularniejszy trunek – Sangria nijak ma się do polskiej wódki. Niewiele wydali też Grecy i Włosi – 0.9%.

W ciągu ostatnich dziesięciu lat udział wydatków na alkohol w całkowitych wydatkach gospodarstw domowych utrzymuje się na stabilnym poziomie. Największy wzrost odnotowano w Rumunii – z 2.3% w 2007 roku do 2.7 w roku 2017.

CZYTAJ TAKŻE: Męczący kac? Poznaj sposoby na zatrucie alkoholowe

Męczący kac? Poznaj sposoby na zatrucie alkoholowe

Mateusz Pojda

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close