RegionSportWiadomość dnia

Im zimniej, tym lepiej. Morsy w Rybniku rozpoczęły sezon [WIDEO]

Dla nich im zimniej tym lepiej, a sztuczne palmy wystarczą im za te prawdziwe. Ważne, że woda ma temperaturę bliską zera, jest śnieg, lód i ogólnie – aura dla morsów. Morsy w Rybniku rozpoczęły sezon.

 

Nie wszystkich martwi spadająca temperatura i opady śniegu. Na Kąpielisku Ruda w Rybniku sezon rozpoczęły morsy z Rybnickiej Grupy Biegowej „Pędzimy Razem”. -Pomysł wziął się z tego, że znalazła się grupa ludzi, która chciała tego spróbować, chciała trochę adrenaliny, chciała zrobić coś innego. No i zaczęliśmy jeździć do Jastrzębia, w Jastrzębiu nauczyliśmy się morsować, dogadaliśmy się z MOSiR’em, MOSiR poszedł nam na rękę, udostępnił nam obiekt no i zrobiliśmy taką fajną rzecz w Rybniku – mówi Marek Podeszwa z Rybnickiej Grupy Biegowej „Pędzimy Razem”.

Morsy w Rybniku rozpoczęły sezon

Lodowata kąpiel ma podobno pozytywny wpływ na zdrowie. Jak przekonują morsy, nie tylko na to fizyczne. -Ktoś, kto ma jakieś problemy po prostu wchodząc do wody zapomina o wszystkim. Myśli tylko o sobie i trzyma wszystkie części ciała w odpowiednim miejscu – mówi Monika Bochenek z Rybnickiej Grupy Biegowej „Pędzimy Razem”.

Morsy w Rybniku rozpoczęły sezon

7 stycznia morsy z Rybnika planują zorganizować specjalne morsowanie, które odbędzie się w strojach karnawałowych.(Paweł Jędrusik)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close