AlarmRegionWiadomość dnia

Zatrucie czadem w Chorzowie. 7 osób zostało ewakuowanych [WIDEO]

Siedem osób, w tym troje dzieci, zostało ewakuowanych w nocy z budynku przy ulicy Wandy w Chorzowie. Powodem był ulatniający się tlenek węgla. Na miejscu interweniowali strażacy i pogotowie.

 

Mężczyzna zasłabł w łazience, prawdopodobnie tlenek węgla wydobywał się z przepływowego podgrzewacza wody. Poszkodowanych zostało również pozostałe sześć osób, które znajdowały się w mieszkaniu. Trójka dzieci i czworo dorosłych zostało przewiezionych do szpitala w Siemianowicach, do komory hiperbarycznej – natomiast mężczyzna został zabrany do szpitala w Chorzowie. Strażacy, którzy przyjechali na miejsce dokonali kontroli stężenia tlenku węgla specjalnymi urządzeniami również w mieszkaniach, które znajdowały się w tym samym pionie stwierdzono przekroczenie stężeń tego tlenku także zakazano używania także pieców węglowych w mieszkaniach w tym budynku – mówi kpt. Aneta Gołębiowska z Komendy Wojewódzkiej PSP w Katowicach.

Siedem osób, w tym troje dzieci, zostało ewakuowanych w nocy z budynku przy ulicy Wandy w Chorzowie

W sumie od 1 października 2017 roku strażacy w województwie śląskim odnotowali ponad 200 zatruć tlenkiem węgla. Dwie osoby wskutek zatrucia czadem zmarły.

Jak co roku, strażacy i kominiarze zachęcają do zakupu czujników, które sygnalizują przekroczenie stężenia tlenku węgla i tym samym mogą uratować życie.(Sandra Hajduk)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close