KrajRegionWiadomość dnia

Incydenty w trakcie wyborów na Śląsku [WIDEO]

Polacy ruszyli do urn. Trwa II tura wyborów prezydenckich. W lokalach wyborczych czasami tworzą się kolejki z powodu ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa.

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

O zdanie na temat wyborów i ich wagi zapytaliśmy mieszkańców Katowic.

– Przeżyliśmy swoje różne historie, więc należy wybrać odpowiednią osobę, która będzie dobrze w tym kraju rządzić. Tak nam się tylko wydaje, że nie, ale coś tam ma do powiedzeniamówi Krzysztof Opach, mieszkaniec Katowic.

– Sami wyborcy zauważają, że to są popularne wybory. Czy coś mogą zmienić? To zależy od tego jaki będzie wynik. Na pewno są ważne. Zresztą widzę, że bardzo dużo ludzi idzie na te wyborymówi Asia, mieszkanka Katowic. 

Potwierdzają to statystyki. Już wczesnym popołudniem frekwencja w wyborach była wyższa niż w pierwszej turze. Okazuje się, że liczba osób, które oddały głos rośnie szybko. Kilka godzin później Państwowa Komisja Wyborcza podała, że do urn poszło już 52,1 % osób uprawnionych do głosowania, czyli ponad 4 % więcej niż dwa tygodnie temu. Nie obyło się jednak bez incydentów. Dwa miały miejsce w województwie śląskim.

– W miejscowości Kochanowice, gdzie funkcjonariusze policji w bezpośrednim pościgu,w dniu dzisiejszym, zatrzymali mężczyznę, który ściągnął flagę państwową zamieszczoną na dachu budynku urzędu gminy i rzucił ją na ziemię. Uznano, że dokonał znieważenia. W toku dodatkowych czynności ustalono, że ten mężczyzna zerwał plakat kandydata na urząd prezydenta. Ponadto w Częstochowie wyborca po pobraniu karty do głosowania wyszedł z nią z lokalu, twierdząc, że zastanowi się w domu nad wyborem kandydata i wypełnioną przyniesie z powrotem – mówi Sylwester Marciniak przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej.

Jednak najwięcej było incydentów związanych z niszczeniem banerów i plakatów wyborczych. Cisza wyborcza potrwa do godziny 21.00, kiedy lokale wyborcze zostaną zamknięte.

autor: Łukasz Kądziołka

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Stabilizuje się sytuacja na rynku pracy w Polsce. Ofert pracy coraz więcej

Kolejne powikłania po COVID-19? Lista jest coraz dłuższa!

Na Giełdzie Samochodowej w Gliwicach powstanie targowisko! Od kiedy?

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close