KrajRegion

Jak i gdzie postawić „X”, czyli jak głosować w wyborach do Parlamentu Europejskiego?

Niecały tydzień pozostał do wyborów do Parlamentu Europejskiego. Na ostatniej prostej kandydaci próbują przekonać do siebie wyborców. Ci ostateczną decyzję o tym kogo poprzeć, podejmą 26 maja.

 

 

Apel TOP 5 SILESIA FLESZ: Nie chcemy stolicy w Katowicach!

– Wyborca otrzyma jedną dużą kartę, płachtę – nie książeczkę – o wymiarach 42×50 cm, na którym będzie siedem list kandydatów na posłów. W każdej liście będzie dziesięciu kandydatów i wyborca wybiera swój komitet wyborczy, swojego kandydata na posła w ten sposób, że przy jednym – tylko przy jednym nazwisku – w kratce stawia znak „x” – krzyżyk, który powinien krzyżować się w obrębie kratki – mówi Wojciech Litewka, dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Katowicach.

 

Wyborcy będą głosować w tych samych lokalach wyborczych, w których głosowali podczas ostatnich wyborów samorządowych. W przypadku zmiany lokalu wyborczego, informacja o nowym miejscu głosowania zostanie wywieszona na dotychczasowym lokalu wyborczym. Jeśli ktoś 26 maja będzie poza miejscem swojego zamieszkania i tak będzie miał szansę zagłosować.

-W godzinach urzędowania właściwego Urzędu Miejskiego, jeżeli się stawią odbiorą stosowne zaświadczenie, po czym mogą spokojnie wyjechać i oddać głos w miejscowości, w której będą przeżywać – mówi Michał Niedopytalski, komisarz wyborczy w Katowicach I.

 

Jak i gdzie postawić "X", czyli jak głosować w wyborach do Parlamentu Europejskiego?
Jak i gdzie postawić „X”, czyli jak głosować w wyborach do Parlamentu Europejskiego?

 

Zaświadczenie można odebrać do piątku. Upłynęły już za to terminy składania wniosków w sprawie głosowania korespondencyjnego i przez pośrednika. Szczegółowe informacje na temat zasad głosowania dostępne są na stronie Państwowej Komisji Wyborczej – pkw.gov.pl.

autor: Monika Herman
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close