KrajRegion

Jak powstają reklamówki i kokpity samochodowe? [FABRYKI W POLSCE]

W programie „Fabryki w Polsce” (we wtorki o 16:55 na antenie TVS) podglądamy pracę polskich fabryk. Tym razem sprawdzimy, jak powstają opakowania z tworzyw sztucznych oraz kokpity samochodowe.

 

Fabryki w Polsce” to program, w którym odwiedzamy polskie fabryki, tłumaczymy procesy produkcyjne i przyglądamy się pracy nowoczesnych maszyn. W najnowszym odcinku przekonamy się, jak powstają opakowania z tworzyw sztucznych oraz kokpity samochodowe. Sprawdź szczegóły!

Oglądaj premierowe odcinki programu „Fabryki w Polsce” we wtorki o 16:55 na antenie TVS!

 

Majówka bez kiełby i słońca, ale za to z TOP 5 Silesia Flesz!

Jak powstają reklamówki?

Woreczki spożywcze, reklamówki, worki na śmieci wykonane są z folii polietylenowej. W jaki sposób te produkty powstają? Aby się tego dowiedzieć, odwiedzimy firmę C2C z Lublina.

C2C działa od 2009 roku. Firma jest przetwórcą surowców wtórnych pochodzących z recyklingu w pełnowartościowe produkty – głównie opakowania.

(fot. TVS)

Dlaczego produkty z recyklingu?

Wykorzystanie surowców wtórnych przede wszystkim redukuje wydobycie ropy naftowej, a jednocześnie zmniejsza ilość odpadów trafiających na składowiska. Fabryka C2C przetwarza rocznie około 5 tysięcy ton polietylenów, z czego ponad 80 procent pochodzi z recyklingu.

 

Jak produkowane są deski rozdzielcze?

Deski rozdzielcze wyposażone są w coraz większą liczbę urządzeń podnoszących komfort użytkowania samochodu.

Jak są produkowane? Żeby się tego przekonać, odwiedziliśmy zakład Denso Thermal Systems w Tychach.

Szczegóły procesu produkcyjnego dziś (7 maja) na antenie TVS!

(fot. TVS)

Jak wykorzystać ponownie tworzywa sztuczne? To zaawansowany proces, którego szczegóły możesz poznać w programie „Fabryki w Polsce”! Już dziś na antenie TVS o 16:55.

 

JUŻ TERAZ ZOBACZ OSTATNI ODCINEK NASZEGO PROGRAMU!

Fabryki w Polsce: Jak powstają stalowe domy?

Ponadto chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami w naszej ramówce? Śledź Telewizję TVS na Facebooku i Instagramie!

Facebook Instagram

(Marlena Borczyk)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close