Artykuł SponsorowanyBiznesDomTechnologie

Jak prawidłowo korzystać z myjki ciśnieniowej?

Jak łatwo i skutecznie pozbyć się nawet uporczywych zabrudzeń dzięki myjce ciśnieniowej? Przeczytaj nasz poradnik i poznaj najważniejsze zasady oraz sprawdzone wskazówki przy korzystaniu z tego typu sprzętu.

 

Myjka ciśnieniowa – nowy wymiar czyszczenia

Myjki ciśnieniowe to urządzenia, które coraz częściej wykorzystywane są do różnorodnych, przydomowych prac. Taki sprzęt może pomóc w szybkim i skutecznym wyczyszczeniu drewnianego tarasu, chodnika, kostki brukowej, podjazdu, roweru czy samochodu. W większości przypadków nie tylko zaoszczędzisz wiele czasu na myciu, ale również znacznie łatwiej pozbędziesz się nawet uporczywych zabrudzeń, jak np. guma, wosk, tłuszcz czy nawet rdza. Z myciem za pomocą myjki ciśnieniowej należy jednak uważać w pobliżu roślin czy innych delikatnych powierzchni, którym mogłyby ulec uszkodzeniom. Z uwagi na charakterystykę działania myjki ciśnieniowe wykorzystywane są raczej do czyszczenia większych obszarów. Jeżeli wyciągnięcie urządzenia i przygotowanie go do pracy zajmie więcej czasu niż pozbycie się niewielkiego zabrudzenia szmatką z detergentem, lepszym rozwiązaniem będzie mycie ręczne.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie myjki ciśnieniowej?

Aby odpowiedzieć na pytanie, jaką myjkę ciśnieniową kupić, warto przyjrzeć się specyfikacji urządzenia. Kluczowe parametry tego typu sprzętu to siła uderzenia wody w barach (ciśnienie), przepływ strumienia wody (wydajność tłoczenia w litrach na godzinę) i wydajność powierzchniowa w m2/h. Oczywiście elementów specyfikacji, które mają wpływ na skuteczność czyszczenia czy komfort obsługi, jest znacznie więcej, jak np. dołączone końcówki (np. dysza rotacyjna), długość kabla czy wymiary i waga sprzętu. Myjki ciśnieniowe na każdą okazję znajdziesz w ofercie renomowanego niemieckiego producenta – marki Karcher. Jednym z flagowych urządzeń przeznaczonych do przydomowego użytku jest myjka K7 Pure Home.

Praktyczne wskazówki do korzystania z myjki ciśnieniowej

Myjki ciśnieniowe charakteryzują się bardzo wszechstronnym wykorzystaniem, przy ich użytkowaniu należy zachować jednak pewną ostrożność. Zdecydowanie nie jest wskazane opryskiwanie żadnych żywych istot, takich jak zwierzęta domowe czy oczywiście ludzie. Strumień myjki ciśnieniowej naprawdę może wyrządzić krzywdę, ciśnienie jest bowiem wielokrotnie wyższe niż przy korzystaniu ze standardowego węża ogrodowego. Mimo to ryzyko uszkodzenia czyszczonej powierzchni jest bardzo niewielkie, a jeśli do tego dojdzie, zwykle jest to związane z nieprawidłowymi wykorzystaniem sprzętu lub błędnym dobraniem końcówki. Jeśli nie masz pewności co do tego, którą końcówkę wybrać, lub wybraną powierzchnię będziesz myć po raz pierwszy, w pierwszej kolejności skorzystaj z szerokiej dyszy. W razie wątpliwości możesz zapoznać się z zaleceniami producenta lub poszukać odpowiedzi w jednym z dostępnych w sieci poradników. Podczas mycia z wykorzystaniem myjki ciśnieniowej w miarę możliwości zalecane jest zakładanie odzieży ochronnej i odpowiednia ochrona oczu.

Sam mechanizm działania myjki ciśnieniowej jest zasadniczo prosty – wbudowana pompa odpowiada za sprężenie wody i wysyła ją do dyszy natryskowej. Aby podłączyć myjkę ciśnieniową i przygotować ją do pracy, jedno ze złączy należy podłączyć do węża ogrodowego, drugie natomiast z wężem wysokociśnieniowym, na którym jest pistolet, lanca i dysza. W czasie mycia możesz oczywiście używać różnego rodzaju środków chemicznych czy detergentów, zawsze pamiętaj jednak o tym, aby dobrać je odpowiednio do czyszczonej powierzchni. Oprócz tego nie możesz zapomnieć o właściwym przechowywaniu sprzętu, szczególnie zimą – działanie bardzo niskich temperatur może niekorzystnie oddziaływać na myjki ciśnieniowe.

źródło: artykuł partnera, materiał sponsorowany

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button