KrajRegionŚwiat

Jak wysłać paczkę do Anglii i nie zbankrutować?

Wysyłanie paczek za granicę wiąże się oczywiście z większymi kosztami niż wtedy, kiedy mają one dotrzeć do odbiorcy na terenie kraju. Jeżeli nadawca wybierze pierwszą lepszą firmę kurierską, może okazać się, że cena paczki do Anglii może być horrendalnie wysoka. Dlatego warto poszukać jak najtańszej, a jednocześnie korzystnej opcji. Ci, którzy nie chcą wydawać kroci, powinni dokładnie sprawdzić ofertę kurierów w internecie – dzięki specjalnym stronom można zrobić to naprawdę szybko.

Przesyłki do Anglii wcale nie muszą być drogie

Mimo że Wielka Brytania jest położona setki kilometrów od granic Polski, to koszt wysyłki paczki do Anglii wcale nie musi oznaczać zrujnowania domowego budżetu. Ceny mogą być naprawdę przyjazne dla portfela. Trzeba jedynie wiedzieć, jak szukać właściwych ofert. Jest to łatwiejsze, niż mogłoby się wydawać.

Możliwość oraz cenę przesyłki paczek do Anglii można sprawdzić na niezwykle intuicyjnej w obsłudze stronie Euro-Paka. Dzięki temu można szybko wybrać optymalne w danej sytuacji rozwiązanie. Po wpisaniu wymaganych danych, w okienka pojawiające się na witrynie, nadawca szybko dowie się, jaki jest koszt wysyłki paczki do Anglii. Następnie wystarczy wybrać, dzięki której firmie kurierskiej, paczka do Anglii dotrze do nadawcy.

Na stronie internetowej trzeba określić podstawowe informacje na temat wysyłki. Paczka musi zostać precyzyjnie zmierzona. Następnie należy podać jej wymiary, czyli wysokość, szerokość oraz długość. Kolejnym krokiem jest je zważenie i podanie danych na temat ciężaru. Informacje te pomogą ustalić, z jakimi wydatkami będzie wiązała się wysyłka paczki do Anglii.

Korzystanie ze stron internetowych tego typu, to najlepszy sposób na to, aby nie przepłacić, chcąc dostarczyć przesyłkę za Kanał La Manche. Nadawca może oczywiście na własną rękę szukać jak najbardziej ekonomicznego rozwiązania. Jest to jednak bardzo czasochłonne zajęcie, a cena za paczkę może i tak być dosyć wysoka.

Cena przesyłki do Wielkiej Brytanii – od czego może ona zależeć?

Istnieje wiele czynników mających wpływ na koszt wysyłki. Ceny związane z realizacją takiej usługi przez firmy kurierskie mogą być naprawdę różne.

Jak nietrudno się domyślić koszty paczki do Anglii zależą w dużej mierze od jej gabarytów. Im wyższy, dłuższy i szerszy jest pakunek, tym cena za jego wysłanie będzie większa. To samo dotyczy jego ciężaru. Wysyłka ciężkich sprzętów na pewno będzie bardziej kosztowna niż dostarczenie do Anglii drobnych gadżetów czy dokumentów.

Firmy kurierskie umożliwiają również wykupienie dodatkowego ubezpieczenia. Warto zdecydować się na ten krok, gdy zawartość paczki jest szczególnie wartościowa. Wpłynie to oczywiście na całość kosztów, ale zarówno nadawca, jak i odbiorca, będą spokojni o zawartość przesyłki.

Na cenę może mieć także wpływ okres, w jakim ma być zrealizowana wysyłka. W okresie świątecznym ceny mogą być nieco wyższe ze względu na większe zainteresowanie usługami kurierów.

Wybór firmy kurierskiej a cena wysyłki paczki do Anglii

Mimo jednakowej trasy, jaką musi pokonać kurier na trasie z Polski do Wielkiej Brytanii, każda firma ma nieco inny cennik. Niekiedy jednak warto zdecydować się na wybór droższej opcji.

Jest to szczególnie polecane w przypadku, kiedy nadawca oczekuje, że jego paczka dotrze jak najszybciej do odbiorcy. Usługa ekspresowa jest oczywiście kosztowniejsza, ale czas dostawy przesyłki jest znacznie krótszy. Może się okazać, że paczka znajdzie pod drzwiami adresata maksymalnie za dwa dni. Standardowa opcja przewiduje dostawę w ciągu około 5 dni.

(mat.sponsorowany)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close