RegionWiadomość dnia

Nie tylko Mieszkanie Plus. Katowice przeżywają mieszkaniowy boom!

Inwestycje mieszkaniowe opanowały Katowice. W wielu miejscach na terenie miasta wznoszą się żurawie. Mimo kiepskiej pogody praca wre, a wszystkie powstające mieszkania trudno byłoby policzyć.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz bije kolejne rekordy z WOŚP i pyta kto i po co bije kota?!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Jednym z takich miejsc jest Nowy Nikiszowiec. To pierwsza inwestycja z rządowego programu Mieszkanie Plus. Miasto i katowicki TBS przygotowują się do naboru. Kryteria są już znane.

-Chcemy wspierać osoby, które nie mogą sobie pozwolić na kredyty na kupno mieszkań. Zależy nam tez na tym, aby poprawić jakość życia osób mieszkających w Katowicach, ale też pracujących i chcących się przeprowadzić do Katowic. Które szukały miejsca do zamieszkania i właśnie nie stać ich było na wzięcie kredytu. Mieszkanie Plus jest potencjalnie bardzo dobrym miejscem na ściągnięcie nowych mieszkańców – mówi Marzena Szuba, KTBS.

Przy składaniu wniosku o mieszkanie, których na Nowym Nikiszowcu ma być 513, będą przyznawane punkty. Miasto przygotowuje się do uchwalenia zasad. Oto niektóre z nich.

-Projekt zakłada tutaj dodatkowe punkty dla młodych rodzin z dziećmi. To właśnie takie osoby mogą najwięcej punktów otrzymać, czyli 10 punktów za każde dziecko. Mowa też o dodatkowych siedmiu punktach jeżeli w gospodarstwie domowym jest osoba dorosła przed 35 rokiem życia. Dodatkowe punkty otrzymają także osoby, które rozliczają swoje punkty w Katowicach. Jest to nawet 20 pkt., po 10 na osobę – tłumaczy Ewa Lipka, UM Katowice.

Inwestycje mieszkaniowe opanowały Katowice. W wielu miejscach na terenie miasta wznoszą się żurawie. Mimo kiepskiej pogody praca wre, a wszystkie powstające mieszkania trudno byłoby policzyć.
Inwestycje mieszkaniowe opanowały Katowice. W wielu miejscach na terenie miasta wznoszą się żurawie. Mimo kiepskiej pogody praca wre, a wszystkie powstające mieszkania trudno byłoby policzyć.

Jednak oprócz rządowego programu w Katowicach nie brakuje chętnych do budowania nowych mieszkań. Dla deweloperów jest sporo przestrzeni na rynku nieruchomości. Jedna z nowych inwestycji realizowana jest na popularnym osiedlu ptasim. U zbiegu ulic Gawronów i Kawek powstanie pięciokondygnacyjny obiekt mieszkalno-usługowy. Wydaje się że na takie inwestycje budowlane w Katowicach chętnych nie brakuje, bo trwa budowlany boom

-Mamy dalej miejsce zarówno dla dużych inwestorów ogólnopolskich, jak i mniejszych inwestorów, którzy budują lokalnie na terenie Śląska, Katowic czy miast okolicznych. Tak jak moja spółka. Przyszłość Rynku nadal wydaje nam się, że będzie pozytywna. Cały czas planujemy również nowe inwestycje. Z informacji, które mamy od potencjalnych klientów wnioskujemy, że te inwestycje, które planujemy, będą się sprzedawały. Niezależnie od tego jak dużo mieszkań w Katowicach i okolicy będzie powstawało – mówi Marek Gwóźdź, Holdnova Sp. z o.o.

 

Choć ceny mieszkań stale rosną, to nie brakuje chętnych. Długo przed zakończeniem wyprzedają się nawet te droższe inwestycje dla bardziej wymagających. Można się spodziewać, że Mieszkanie Plus będzie również cieszyło się dużym zainteresowaniem. Początek naboru w maju lub czerwcu.

 

autor: Łukasz Kądziołka

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Masakra w Dąbrowie Górniczej! 6-latka kilkanaście razy ugodzona nożem! Dźgał ojciec?

Dostałeś SMS-a z prośbą o dopłatę do przesyłki? Uważaj! To oszustwo!

Kosiniak-Kamysz w Katowicach: Połączenie Śląska i Małopolski to ogromna szansa!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close