KrajRegion

Kosiniak-Kamysz w Katowicach: Połączenie Śląska i Małopolski to ogromna szansa!

Choć oficjalnie kampania przed wyborami prezydenckimi jeszcze nie ruszyła, to kandydaci już są bardzo aktywni. Nie omijają też naszego regionu. Główny temat przez nich poruszany dotyczący Śląska to oczywiście węgiel, bezpieczeństwo energetyczne kraju i górnicy. Dziś Władysław Kosiniak-Kamysz, kandydat z ramienia PSL odwiedził Uniwersytet Śląski, gdzie spotkał się ze studentami i wygłosił wykład. Na województwo śląskie Kosiniak ma swój pomysł.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz bije kolejne rekordy z WOŚP i pyta kto i po co bije kota?!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

-Śląsk może być też zielony. Pod względem inwestycji w odnawialne źródła energii. To jest gigantyczna przestrzeń i można fedrować wtedy ze Słońca. Myślę, że to jest ciekawa alternatywa dla Śląska. Połączenie Małopolski i Śląska – to jest wielka szansa rozwoju gospodarczego, przemysłowego, bliższa współpraca pomiędzy Katowicami a Krakowem. Kiedyś sejmiki wojewódzkie nawiązały tą współpracę. Ją trzeba pogłębić. Rozwój turystyczny – szczególnie właśnie na południu – Szczyrk, Wisła – wylicza Władysław Kosiniak-Kamysz, kandydat na prezydenta RP.

 

Proponuje ponadto zwiększenie kompetencji samorządów, inwestycje w drogi, a także wsparcie w zakresie nauki języka śląskiego. Ubiegający się o reelekcję Andrzej Duda liczy na poparcie górniczego elektoratu, więc w sobotę odwiedził ich podczas Karczmy Piwnej śląsko-dąbrowskiej Solidarności.

-Dlatego to dzisiejsze spotkanie z wami ma dla mnie taki szczególny charakter. Bo to jest szansa – tutaj w tym szczególnym regionie, jakim jest region śląsko-dąbrowski do was, do ludzi ciężkiej pracy, ale zarazem wielkiej twardości i w kopalniach i hutach i wszystkich innych miejscach gdzie pracowaliście i pracujecie złożyć podziękowania, ale także złożyć najserdeczniejsze życzenia na te następne, kolejne 40 lat Solidarności – mówił 18 stycznia w Katowicach Andrzej Duda, prezydent RP.

 

Kilkanaście dni temu w Sosnowcu inny kandydat – Szymon Hołownia zamiast udzielać odpowiedzi, w sprawie bezpieczeństwa energetycznego kraju, stawiał pytania.

-Bo jest oczywiste, że my od węgla nie odejdziemy w ciągu najbliższych lat, bo nie ma takiej możliwości. To się skończy zapaścią systemu energetycznego i katastrofą, implozją kraju. Po prostu się nie da. Natomiast jak zrobić to, żebyśmy jak najszybciej zaczęli iść drogą, która doprowadzi nas do sprawiedliwej dekarbonizacji, która nie zniszczy Śląska? – mówi Szymon Hołownia, kandydat na prezydenta RP (wyp.arch)

W wyborach prezydenckich wystartuje także kandydatka PO – Małgorzata Kidawa-Błońska, kandydat lewicy Robert Biedroń, a także wyłoniony w tę sobotę w prawyborach Konfederacji – Krzysztof Bosak.

 

autor: Radosław Nosal

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Kibole Zagłębia Sosnowiec zrobili oborę w Obornikach! Ostra zadyma na imprezie dla chorego dziecka! [WIDEO]

SENSACJA! W lesie w Bieruniu odkryto samolot. W środku znaleziono zwłoki załogi [WIDEO, ZDJĘCIA]

Katowice: Właściciele sklepów z alkoholem chcą powstrzymać prohibicję i mają już na to patent!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close