AlarmRegion

Katowice: Dzikie koczowisko bezdomnych powstało obok domów jednorodzinnych. I nikt ich nie zmusi, żeby odeszli [WIDEO]

Smród i brud. Bezdomni żyją w fatalnych warunkach w jednej z katowickich dzielnic. Założyli tam obozowisko, które zrobili z tego, co znaleźli. Od co najmniej kilku miesięcy mieszkają w zaroślach w dzielnicy Janów tuż obok domów jednorodzinnych. Kilka dni temu doszło tu do tragedii.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz bije kolejne rekordy z WOŚP i pyta kto i po co bije kota?!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Do bezdomnych przyszedł kolega, który w obozowisku bezdomnych zmarł. Wszystko widział mieszkaniec, który również odwiedza mężczyzn.

-Wstał, zaczęło go rzucać. Przewrócił się tutaj, doleciał jego kolega. Coś go tam przytrzymał. Prawdopodobnie to jakaś padaczka albo coś z tych rzeczy. Tak siedziałem przy tym ognisku. Patrzę, a on się nie rusza. Myślę – coś jest nie halo. Złapałem go za dłoń i łapa leci. Rozpiąłem go i widzę, że klata nie pracuje. Myślę, to jest chyba koniec – mówi Marek, mieszkaniec Janowa.

I to był koniec. Mężczyzna zmarł. W tym samym miejscu nadal pozostało dwóch bezdomnych. Mieszkańcy różnie reagują na ich obecność. -Jeszcze się pytają, czy coś potrzebujemy niektórzy. Niektórzy krzywo patrzą. -Różnie? -Widzisz jakie są ludzie. Są ludzie i ludziska – mówi jeden z bezdomnych.

Smród i brud. Bezdomni żyją w fatalnych warunkach w jednej z katowickich dzielnic. Założyli tam obozowisko, które zrobili z tego, co znaleźli
Smród i brud. Bezdomni żyją w fatalnych warunkach w jednej z katowickich dzielnic. Założyli tam obozowisko, które zrobili z tego, co znaleźli

Dzisiaj po raz kolejny mężczyzn odwiedzili streetworkerzy i strażnicy miejscy. Bezdomni mają w tym tygodniu zgłosić się do MOPS. -Dowody za darmo i będą nas kierować. Będą gadać co mamy dalej robić, nie? Bo bez dowodu co zrobisz? Nic – mówi bezdomny z koczowiska w Katowicach – Janowie.

Okazuje się, że mężczyźni już wiele razy obiecywali, że opuszczą to miejsce i dadzą sobie pomóc.

-Osoby deklarowały, że przyjdą do placówki, że zgłoszą się do pracownika. Zatem nasi pracownicy bywają w środowisku i zachęcają te osoby: „proszę przyjść, porozmawiamy”. Jakąś tam pomoc oferujemy, czy w postaci leczenia, czy ubezpieczenia. W każdym razie te osoby nie powinny tam przebywaćmówi Jacek Marciniak, MOPS Katowice.

Nikt nie może zmusić bezdomnych do opuszczenia tego miejsca. Oni sami też nie chcą się stąd ruszać.

 

autor: Łukasz Kądziołka
PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Kibole Zagłębia Sosnowiec zrobili oborę w Obornikach! Ostra zadyma na imprezie dla chorego dziecka! [WIDEO]

SENSACJA! W lesie w Bieruniu odkryto samolot. W środku znaleziono zwłoki załogi [WIDEO, ZDJĘCIA]

Katowice: Właściciele sklepów z alkoholem chcą powstrzymać prohibicję i mają już na to patent!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close