KrajRegionWiadomość dnia

Jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie OC?

Za OC średnio trzeba zapłacić 1000 zł – to nadal dużo, dlatego kierowcy szukają znacznie tańszych ofert ubezpieczeniowych. Sprawdź, jak dotrzeć do korzystnych polis obowiązkowych i nie przepłacać.

 

 

Najtańsze OC – czy to się opłaca?

Wybór obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego może ograniczać się do najtańszej oferty. Nie ma sensu przepłacać, ponieważ zakres ochrony oraz sumy gwarancyjne regulowane są ustawowo. Ubezpieczyciel ma obowiązek wypłacić należne odszkodowanie – niezależnie od tego, jak wysoką składkę opłacał sprawca zdarzenia. Przykładowo, decydując się na tanie OC z rankomat.pl, można zaoszczędzić nawet do 50%.

 

Szukasz taniego OC? Porównaj oferty

Większość kierowców popełnia błąd, decydując się na przypadkową ofertę. Część osób pozostaje przy tym samym towarzystwie ubezpieczeniowym, nie sprawdzając, co mają do zaproponowania inni ubezpieczyciele. W ten sposób można stracić nawet kilkaset złotych – najczęściej tyle wynosi różnica między najdroższym a najtańszym ubezpieczeniem. Tymczasem wystarczy poświęcić chwilę na porównanie ofert, by wybrać polisę korzystną pod względem finansowym.

Wcale jednak nie musisz samodzielnie zbierać informacji dotyczących propozycji konkretnych firm ubezpieczeniowych. Wystarczy, że skorzystasz z porównywarki ubezpieczeń. To proste w obsłudze narzędzie, dzięki któremu szybko oszacujesz wysokość składki w wielu towarzystwa ubezpieczeniowych. Cała procedura sprowadza się do kilku kroków.

  • Wypełnij formularz, podając dane.
  • Zatwierdź informacje.
  • Oczekuj na kalkulację.

Teraz możesz sprawdzić, który ubezpieczyciel proponuje korzystną wysokość składki. W przypadku OC nie ma sensu „zagłębiać” się w zakres, ponieważ jest on identyczny.

 

Przykład. Załóżmy, że jesteś mężczyzną. Masz 35 lat, a prawo jazdy otrzymałeś 16 lat temu. Mieszkasz w Krakowie. Jeździsz Fordem Fiesta z 2017 roku (Fiesta 1.1 Trend). Masz 10% zniżki za bezszkodową jazdę.

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC będą przedstawiały się następująco:

  • AXA Direct – 604 zł (OC + Assistance)
  • Link4 – 719,55 zł (OC + Assistance)
  • AXA Direct – 771 zł (OC + Assistance + NNW)
  • Direct Allianz – 1011 zł (OC + Assistance)
  • pl – 1066 zł (OC)
  • Uniqa – 1072 zł (OC + Assistance + NNW).

Warto przy tym pamiętać, że informacje uzyskane z takiej kalkulacji nie są typową ofertą. To jedynie wartość orientacyjna – ostateczną wycenę można otrzymać po konsultacji z towarzystwem ubezpieczeniowym. Jednak wpisując wiarygodne dane, nie należy obawiać się dużych rozbieżności.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close