KrajRegion

Jaka będzie wiosna 2021? IMGW sporządził eksperymentalną prognozę pogody

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej sporządził eksperymentalną, długoterminową prognozę pogody na wiosnę 2021 dla Polski. Marzec i kwiecień będą ciepłe, jak na ten okres w roku, maj – zimniejszy niż zwykle.

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

Wiosna zapowiada się bardzo ciepło, wręcz gorąco, zwłaszcza we wschodniej regionach kraju. Tam anomalia temperatury ma być zdecydowanie największa.

Marzec 2021
Średnia miesięczna temperatura powietrza na przeważającym obszarze Polski powinna kształtować się powyżej normy wieloletniej z lat 1981-2010. Miesięczna suma opadów atmosferycznych na północy kraju prawdopodobnie będzie mieścić się w normie. Na południu Polski i Mazowszu możliwa suma opadów poniżej normy.

Kwiecień 2021
Miesiąc w całym kraju prawdopodobnie charakteryzować się będzie średnią temperaturą powietrza powyżej normy wieloletniej z lat 1981-2010. Miesięczna suma opadów atmosferycznych w prawie całym kraju powinna mieścić się w normie. Jedynie na południowym wschodzie możliwa suma opadów poniżej normy.

Maj 2021
Średnia miesięczna temperatura powietrza na terenie prawie całego kraju powinna kształtować się poniżej normy wieloletniej z lat 1981-2010. Na południowym wschodzie możliwa średnia temperatura w normie. Miesięczna suma opadów atmosferycznych w prawie całym kraju prawdopodobnie będzie mieścić się w normie. Jedynie w centralnej i zachodniej części kraju możliwa suma opadów poniżej normy.

Źródło: IMGW

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zobaczcie piekło oddziału covidowego w Katowicach! Może korona-sceptycy wreszcie uwierzą? [WIDEO]

Katowice: Pojawiły się ogłoszenia sprzedaży szczepionki na COVID-19. Można też było kupić wynik testu

Kosmiczny eksperyment! Studentów zamknęli w hangarze. Udają, że są w kosmicznej izolacji [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close